Blog
Czytelnia Salon24
Czytelnia Salon24
Czytelnia Salon24 teksty gości S24, dokumenty
11 obserwujących 75 notek 245815 odsłon
Czytelnia Salon24, 1 września 2015 r.

Zaproszenie dla blogerów Salonu24 do debaty ws. JOW

3 września 2015 r. o godzinie 18.00 w auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbędzie się debata „JOW: decydujące starcie”. Organizatorzy chcą, aby uczestnicy przeanalizowali argumenty za i przeciw jednomandatowym okręgom wyborczym.

Podczas dyskusji ordynacji jednomandatowej bronić będzie dr Wojciech Błasiak, działacz Ruchu JOW, a kontrargumentów szukać będzie dr Jarosław Flis, ekspert sejmowy m.in. w zakresie ordynacji wyborczych. 

Do obserwowania i udziału w dyskusji zaproszono lokalnych parlamentarzystów, polityków i samorządowców oraz mieszkańców. Spotkanie ma charakter otwarty. W programie jest przewidziana dyskusja z publicznością – każdy będzie mógł zadać pytania i wyjaśnić wątpliwości.

Organizatrorzy zapraszają blogerów Salonu24 do wzięcia udziału w dyskusji. 

Podkreślają, że odcinają się od kampanii wyborczej do parlamentu. "Chcemy dać szansę zwolennikom i przeciwnikom na dyskusję, chcemy dać szansę ekspertom na wyrażenie swojej opinii, chcemy przede wszystkim dać szansę obywatelom na świadome oddanie głosu w oparciu o argumenty merytoryczne, a nie polityczne". 

Organizatorzy o sobie: "formalnie działamy jako Komitet Referendalny, jeden z tysiąca w Polsce, struktura, jaka powstała po wyborach prezydenckich na bazie sukcesu Pawła Kukiza i zrzeszająca ludzi pracujących na rzecz JOW.  Każdy komitet jest całkowicie niezależny, tworzą go osoby prywatne i w 100% działają autonomicznie. Nie wspieramy żadnej partii, ani Ruchu Kukiz'15. Pracujemy wyłącznie na rzecz JOW. Wszystkie koszty pokrywamy z własnej kieszeni".

W referendum zarządzonym na 6 września przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego - nieoczekiwanie, po przegranej przez niego I turze wyborów prezydenckich - obywatele otrzymają na kartce trzy pytania: czy są za finansowaniem partii politycznych z budżetu państwa, czy są wprowadzeniem JOW w wyborach do Sejmu oraz czy spory z urzędnikami powinny być rozstrzygane na korzyść podatnika. Ostatnie pytanie jest bezzasadne, bowiem Sejm przegłosował już nowelizację ordynacji podatkowej, która wprowadziła rozwiązanie proponowane w referendum.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @GIZ 3MIASTO :)
  • @PAPANEK Odróżniam Opex od Capexu. W.Sz.
  • @PAPANEK Mogę podać wiele przykładów europejskich portów zlokalizowanych blisko siebie i to...

Tematy w dziale