13 obserwujących
120 notek
227k odsłon
279 odsłon

Bez pracodawcy, nie ma pracownika!

Wykop Skomentuj20

Wczoraj w Wiadomościach TVP wspominali coś o Konfederacji, a ponieważ nie wiedziałam dokładnie w której minucie, musiałam obejrzeć cały odcinek w internecie.

Zanim doszłam do tej krótkiej, oczywiście nieprzychylnej wzmianki pod koniec wydania, wcześniej po raz kolejny przeraziła mnie skala manipulacji i reżimowej propagandy.

Peany na cześć planowanego podniesienia płacy minimalnej nie miały końca!

Podnoszenie płacy minimalnej to sztuczne sterowanie gospodarką i prosta droga do bankructwa. Przekonała się o tym Wenezuela, gdzie płaca minimalna wynosi obecnie 18000 boliwarów, a w ostatnim roku wzrosła o 300%.

Najprościej ujmując:

Każdy wzrost płacy minimalnej o 100 zł kosztuje pracodawcę 121 zł. Pracownik otrzymuje z tego 69 zł, a rząd 52 zł, czyli aż 75% tego, co pracownik!

Rząd, pod płaszczykiem pomocy biednym, chce wzbogacić się kosztem przedsiębiorców.

Ale zapomina o jednej ważnej kluczowej sprawie: Bez pracodawców, nie ma pracowników. Więc jeśli polscy przedsiębiorcy nie będą w stanie udźwignąć na własnych barkach coraz większych podatków i opłat, oraz za radą Jarosława Kaczyńskiego zwiną interes, lub przeniosą go za granicę, pracownicy będą masowo zwalniani i nie będą mieć żadnej pensji, nawet tej minimalnej.


Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo