Moim skromnym zdaniem
"Umiejcie prawidłowo ocenić to, co jest w was i wokół was! Umiejcie wartościować, rozróżniać, wybierać!" JP II
6 obserwujących
50 notek
41k odsłon
172 odsłony

Wszyscy kandydaci do Sejmu i Senatu do przeglądu

Wykop Skomentuj5

Jako społeczeństwo dopiero uczymy się sprawowania władzy oraz życia na wolności

Jeszcze wiele błędów popełnimy zanim dogonimy tzw. Zachód. Jeszcze tak naprawdę raczkujemy, a już dotarliśmy do momentu, że wielu z nas uważa, że nie warto gonić Zachodu. Że trzeba iść własną drogą. My, tak bardzo doświadczony Naród potrafimy zauważać zło, we wczesnej jego fazie powstawania. I bronimy się przed zjawiskami, które niszczą wartości na bazie których opiera się nasza cywilizacja. Islamizacja i powszechna demoralizacja nie są ani podstawą ani tym bardziej źródłem naszej cywilizacji. Zatem jest to wojna cywilizacji.

Polacy to widzą. Polacy to czują i wyzwalają w sobie jeszcze nie zatracony instynkt samozachowawczy. Niestety, ale także jesteśmy bardzo naiwni i dajemy się wodzić za nos, byle oszustom, którzy potrafią pięknie mówić a tym samym pięknie kłamać. Tak, że nawet wmówią wam, że złodziej nie jest złodziejem tylko roztargnionym biednym człowiekiem. Morderca jest osobą chorą psychicznie i dlatego nie może być ukarany. To po co wymyślono wymiar sprawiedliwości? Przecież żaden normalny człowiek świadomie nie dopuści się morderstwa, więc po co więzienia, budujmy szpitale psychiatryczne a wymiar sprawiedliwości zlikwidujmy!

Na te powyższe czynniki mają wpływ politycy i tak naprawdę to od nas zależy jak będzie wyglądała Polska za kilka czy kilkadziesiąt lat. Przed kilku laty obiecywano nam, że wszyscy winni złej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej Polski zostaną ukarani. Uniwersytety i wymiar sprawiedliwości zostaną oczyszczone ze złogów PRL-u. I co mamy? czy ktoś został osądzony i ukarany za złe gospodarowanie np. mieniem państwa, czy wyrzucono kogoś z wyższej uczelni lub sądownictwa za szkodliwą działalność w PRL-u i obecnie? Mnie o tym nic nie wiadomo, może coś przeoczyłam, ale nie dam się nabrać na kolejne obietnice w przede dniu wyborów, że oto idą nasi wybawcy i zrobią ze wszystkim porządek. Oczyszczą tą "stajnię Augiasza", tylko, że w tej stajni sami siedzą od czterech lat i co do tej pory im to nie cuchnęło? nie przeszkadzało? NIE WIERZĘ, że kogokolwiek wsadzą do więzienia a dlaczego? niepisana zasada? My was nie ruszamy to i wy nas nie ruszajcie.

Drodzy wyborcy, macie jeszcze trochę czasu do wyborów, więc zróbcie porządny przegląd kandydatów w Waszych okręgach, tak jak się robi w salonie samochodowym czy sklepie obuwniczym. Nie kupujemy tego co pięknie wygląda, lecz musi być przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne i długotrwałe. Przeglądamy testujemy czasem bardzo długo, więc dlaczego nie testować polityków? Polityka to nie tylko socjal, przecież oni będą mieli wpływ na kształtowanie prawa w Polsce na politykę międzynarodową, ekonomiczną i bezpieczeństwa. Dosłownie na wszystko. Sprawdzajmy ich wykształcenie i wiedzę w różnych dziedzinach, jakie mają poglądy na sprawy ważne dla Was indywidualnie jak i dla Polski. Sprawdzajmy ich oświadczenia majątkowe. Jeżeli znacie kogoś kto pracował np. małżeństwo 20 lat jako nauczyciele (wszyscy wiemy ile zarabiają, choćby z protestów), nie otrzymali żadnego spadku, nie wygrali w totka, to skąd mają na piękny dom, kilka mieszkań i kilka luksusowych samochodów oraz dzieci świetnie urządzone? dlaczego nie zadajecie sobie ani im jako kandydatom czy to do Sejmu czy Rad Gminnych pytań na temat ich majątków? Jeżeli ktoś nie potrafi odpowiedzieć, nie powinien otrzymać Waszego głosu. Nauczyciele i celebryci potrafią mówić i będą próbować uzasadnić pochodzenie swojego majątku czasem w bardzo absurdalny sposób ale nie poddajcie się. Dobrze prześwietlić tych z Waszych środowisk. Niech wiedzą, że patrzymy im na ręce i nie tak łatwo będzie kraść.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka