37 obserwujących
5731 notek
2013k odsłon
  218   2

Przedterminowe wybory a los przekopu...

Wygląda na to, że oczekiwania "oPOzycji" na ogłoszenie przedterminowych wyborów parlamentarnych nieco przesuną się "na później", ponieważ akurat ogłoszono stan wyjątkowy z uwagi na niepoważnie jej zachowania w bezpośredniej bliskości inii granicznej zagrożonej nielegalnymi przekroczeniami w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Jak powszechnie wiadomo, celem "oPOzycji" jest odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości w ramach Zjednoczonej Prawicy od władzy w państwie. Tu można rozważać, czy argumenty są sensowne czy też nie.

Wiadomo też, jak wielkie pieniądze wydaje dzisiaj #dobra zmiana na strategiczne inwestycje. Jedną z takich inwestycji jest budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną w celu przywrócenia roli portu morskiego w Elblągu.

Dzisiaj jesteśmy na finalnym etapie ukończenia zabudowy koryta śluzy oraz ukończenia przekopu na odcinku między śluzą a Zatoką Wiślaną. No i zamontowanie wrót śluzy oraz ukończenie mostu północnego. Stosunek "oPOzycji" do tej inwestycji jest znany i można spodziewać się, że powrót polityków spod znaku Platformy "Obywatelskiej" oznacza wstrzymanie prac na tym odcinku niemal "od ręki" - patrz inwestycja w toruńską geotermię. Tam powrót PO do władzy wstrzymał prace wiertnicze "z dnia na dzień"... Podobnie też było z terminalem gazowym - gdzie prace również wstrzymano.

Trudno więc przyjmować, że zmiana władzy PiS na PO nie spowoduje wstrzymania prac nad przekopem oraz przebudową drogi wodnej do Elbląga.

Nie jest to jedyny problem w takiej sytuacji. Jak wiadomo, trwają prace inwestycyjne nad przebudową układu komunikacyjnego wielu miast polskich - Warszawa, Gdańsk, Łódź... Czy te inwestycje również zostaną wstrzymane ?

No, może te w Stolicy zostaną ukończone a na pozostałe inwestycje może zabraknąć środków.

Tu chciałbym przypomnieć inwestycję w oczyszczalnię ścieków "Czajka" w Warszawie. Tam decyzję podjęto w czasie, kiedy prezydentem miasta był Lech Kaczyński. Ale już projektowanie tej oczyszczalni oraz jej budowę zrealizował zarząd miasta Warszawy pod kierownictwem ludzi z PO. A co z tego wyszło - to chyba pamiętamy - dwie poważne awarie z przerzutem ścieków kolektorem pod dnem Wisły i zrzut nieoczyszczonych ścieków wprost do rzeki...

Aż strach pomyśleć - co może stać się z budową tunelu pod rzeką Świną... gdyby do władzy wrócili ludzie spod znaku PO...https://www.youtube.com/watch?v=tIVSRgROdHg

 

Zobacz też:


https://www.youtube.com/watch?v=KDwJlPu-iM4


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka