Wojtek Wojtek
261
BLOG

PiS... zniknął...

Wojtek Wojtek Polityka Obserwuj notkę 15

Premier "rządu 13 grudnia" wyraził radość z faktu, że w wielu miejscowościach w II turze wyborów samorządowych zabrakło kandydatów PiS... Jak można ocenić to zjawisko ?

Myślę, że idea wyborów jest prosta. To ordynacja wyborcza określa, na jakich zasadach można w nich uczestniczyć i Ordynacja wyborcza przesądza, komu przyznać mandat zaufania społeczeństwa.

Zgodnie z przepisami Ordynacji Wyborczej mandat przyznaje się wtedy, kiedy w drodze wyborów kandydat uzyska określone minimum głosów poparcia w głosowaniu. Jednym z warunków jest uzyskanie więcej, niż 50% głosów poparcia wyborców.


Tam, gdzie warunek ten nie zostanie spełniony, Ordynacja Wyborcza przewiduje przeprowadzenie II tury wyborów, ale już tylko z udziałem dwóch kandydatów z najwyższą liczbą głosów poparcia.

I jak to określił jeden z komentatorów salon24.pl - w przypadku na przykład Wrocławia był to wybór między dżumą i dyfterytem...

A Donald Tusk mówi, że w II turze w wielu miejscowościach nie uczestniczyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości...

No cóż, mówi, bo ma takie prawo. Jednak to - czy ma rację - już budzi wątpliwości...image


https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-donald-tusk-o-wynikach-wyborow-pis-po-prostu-zniknal,nId,7466528

Wojtek
O mnie Wojtek

O mnie świadczą moje słowa...  .

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka