31 obserwujących
5202 notki
1863k odsłony
133 odsłony

Nocna zmiana po raz drugi...

Wykop Skomentuj2

"Nocna zmiana" to działanie na rzecz odwołania rządu Jana Olszewskiego. Podstawą tej decyzji było stanowcze zablokowanie polskiej delegacji prowadzącej rozmowy o gospodarce w Moskwie. Podstawą porozumienia miały być wycofanie wojsk sowieckich z terenów Polski a zwolnione w ten sposób obszary miały stanowić wkład strony polskiej w spółki handlowe o kapitale polsko-rosyjskim.

Przedmiotem sporu z obozem prezydenckim i wspierającymi go stronnictwami parlamentarnymi były także kwestie związane z negocjowanym wycofaniem wojsk rosyjskich z terytorium RP. 22 maja 1992 r. prezydent Lech Wałęsa po raz pierwszy udał się z wizytą do niepodległej Rosji. W trakcie rozmów wynegocjowano porozumienie, którego jeden z punktów mówił, że obie strony „stworzą warunki” dla zakładania mieszanych przedsiębiorstw polsko-rosyjskich na terenie baz opuszczanych przez armię rosyjską w Polsce. Rząd wysłał wtedy do przebywającego w Moskwie Wałęsy szyfrogram sprzeciwiający się podpisaniu porozumienia. Zdaniem premiera Olszewskiego zapis ten ograniczałby suwerenność Polski, bo byłyby to dla kraju „spółki przymusowe”. 

https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/nocna-zmiana-27-lat-temu-odwolano-rzad-jana-olszewskiego/


Polska scena polityczna zawrzała. Ostatecznie doprowadzono do złożenia dymisji przez Jana Olszewskiego. Działo się wiele, pamiętamy wybory, w których zwyciężyła partia braci Kaczyńskich, pamiętamy koalicję PiS z różnymi ugrupowaniami i kolejną dymisję - tym razem premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Czas leczył rany, ale też i odsłaniał kolejne tajemnice - między innymi tajemnicę "szafy Kiszczaka".

Myślę, że warto przypomnieć wydarzenia z sierpnia 1980 roku i strajk w Stoczni Gdańskiej, który wypromował jednego z uczestników komitetu strajkowego i jednocześnie zapomniano o innych uczestnikach tego strajku. Warto zastanowić się nad rewelacjami sprywatyzowanego archiwum i przypomnieć zaginione dokumenty z niejednej teczki akt tajnych dawnej bezpieki.

Dzisiaj znowu musimy stanąć do walki i popierać ludzi, którzy mają odwagę i chęć bronić Polski i jej suwerenności. Niestety, ciągle przed wewnętrznymi sprzedawczykami sprytnie zakodowanymi wśród ludzi zasłużonych...


image


"Jeśli chcecie Polskę uratować, to bierzmy się do roboty. Jak najszybciej musimy ich rozliczyć i odstawić. A jeśli nie - pierwszy powiedziałem dawno temu - że to się skończy wojną domową. I jestem przekonany, że tak będzie (...) Przypilnujcie tych oszustów, tych bezczelnych ludzi, którzy niszczą Polskę. Przypilnujcie ich i odstawcie ich - to jest moja prośba, to jest moje żądanie. Jak to zrobicie, to jeszcze raz się z wami spotkam i podziękuję"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-w-gdansku-podpisano-deklaracje-obrony-demokracji,nId,3152090#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Na zakończenie przypomnę wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego :


image

„Sądzę, że najbardziej świętował sam Lecha Wałęsa i jego otoczenie. Radość po tamtej stronie była powszechna, z tego względu, że zostało zatrzymane wielkie niebezpieczeństwo, delegitymizacja całej tej grupy, która traktowała Okrągły Stół jako fundament nowego systemu i która w ramach tego systemu sadziła, że będzie miała przez wiele lat monopol na władzę”

Czytaj więcej na https://www.radiomaryja.pl/informacje/j-kaczynski-wszyscy-ktory-poparli-lecha-walese-pomylili-sie/


Po odwołaniu rządu Jana Olszewskiego sejm podjął uchwałę o powierzeniu funkcji prezesa rady ministrów Waldemarowi Pawlakowi... Takie jest umocowanie PSL w tej układance. Czy o tym wszystkim wie Paweł Kukiz ?
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale