elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
534 notki
139k odsłon
1758 odsłon

Ukraińcy w oczach ruskich trolli

Wykop Skomentuj53

Temat pandemii i ruskiego izolacjonizmu uaktywnił ruskich trolli, którzy przypominają, że dobrze było Ukraińcom w rosyjskiej niewoli, a jacy teraz są biedni i nieszczęśliwi, bo Zachód ich nie karmi tak dobrze, jak karmili ich Rosjanie. Warto przy tej okazji przypomnieć, że właściciel niewolników ma obowiązek ich karmić, ale może też ich zabijać kiedy chce. Rosjanie zabili około 10 mln Ukraińców w latach 30-tych. Ale nawet, gdyby ich nie zabijali, czy Ukraińcom byłoby lepiej?

Ludzie mają taką cechę, że wolą być głodni ale wolni, niż być dobrze odżywionymi niewolnikami. Taka jest natura ludzka. Ale zawsze, jak to w naturze, gdzie zmienność wewnątrzgatunkowa międzyosobnicza czasem przeważa nad podobieństwem różnych ras, zdarzają się wyjątki - wyjątkowe populacje, plemiona czy narody. Rosjanie są takim wyjątkiem (niejedynym). Rosjanie wolą być nakarmionymi i napitymi niewolnikami, niż ludźmi wolnymi, ale biednymi. Ukraińcy są tacy sami jak my - obydwa nasze bratnie narody kochają wolność. Czy Rosjanie to rozumieją?

A czy my rozumiemy Rosjan? Czy wiemy, że Rosjanie nie są Rusinami, jak Ukraińcy i Białorusini. Rosjanie są potomkami Tatarów, Rusinów Moskiewskich i Ugrofińców nowogrodzkich. Naród rosyjski ukształtował się za rządów Newskiego, który połączył Moskali, Tatarów i Ugrofińców w celu pokonania Rzeczypospolitej Nowogrodzkiej. Ruś Nowogrodzka była sercem Rusi, pierwszym i najwyżej rozwiniętym państwem wschodniej Europy, bo przez jej tereny przebiegały szlaki handlowe łączące cywilizację bałtycką z cywilizacją czarnomorską i śródziemnomorską (Grecja, Rzym i Bizancjum). Szlak przez Kalisz był niewygodny, a przez to drugorzędny. To wspaniałe państwo Tatarzy nakazali zniszczyć swoim moskiewskim niewolnikom. Moskale i zniewoleni przez Rusinów Ugrofińcy od dawna nienawidzili swojego potężniejszego sąsiad - chętnie oddali się w niewolę Tatarom, żeby ci pomogli im pokonać znienawidzonych gnębicieli z Nowogrodu. Tak uformował się naród rosyjski, jako statarzeni Moskale i Ugrofińcy. Ten nowy naród miał od razu naturę niewolników i jednocześnie naturę imperatorską, odziedziczoną po Tatarach. Ukraińcy są potomkami Rusinów Nowogrodzkich, Czarnych, Kijowskich, Czerwonych, Halickich... są potomkami ludzi dumnych i wolnych, są potomkami ofiar Moskali.

A Rosjanie wciąż mają nadzieję, że uda im się przekabacić Ukraińców? Nie pamiętają, że dla Ukraińców Hitler był jak Napoleon dla Polaków - był wyzwolicielem. Ukraińcy woleli służyć najeźdźcy z dalekiego zachodu, byle tylko uwolnić się od niewoli rosyjskiej. Czy Rosjanie tego nie widzą, czy tylko udają?

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka