24 obserwujących
204 notki
195k odsłon
390 odsłon

Maseczki, rzeczywistość i nauka

Wykop Skomentuj4


                   

             18 listopada opublikowano wyniki badania skuteczności maseczek w ograniczeniu zachorowań na Covid 19, przeprowadzonego w Danii. Badano 6000 woluntariuszy w dwóch grupach 3000 - na osoby noszące maseczki non-stop w miejscach publicznych, również na ulicy, w parkach etc. i osoby, które nie używały maseczek w żadnych okolicznościach. Testy na przeciwciała przy dobieraniu kandydatów, eliminowały osoby, które wykazywały, że zetknęły się z wirusem SARS Cov-19. Pierwsza grupa została zaopatrzona w maseczki. Woluntariusze przez miesiąc nie zmienili nic w swoim życiu i rutynie, poza obowiązkiem kontaktowania się z prowadzącymi badanie w razie symptomów zachorowania. Po miesiącu wszyscy byli przebadani ponownie na przeciwciała, a także wykonano im testy PCR. W grupie nie używających maseczek zachorowało 2, 1% a w grupie używających maseczki 1, 8% osób, a badający uznali, że różnica była statystycznie nieistotna. Istotność statystyczna pomaga określić ilościowo, czy wynik jest prawdopodobnie wynikiem przypadku, czy interesującego badaczy czynnika – czyli noszenia maseczki lub nie. (I)

             Tymczasem w USA maniacy z tuzina instytutów i inych instytucji chroniających de nomine zdrowie Amerykanów stoją twardo na gruncie jedynej słusznej linii globalnego resetu – na razie czekając na szczepionki, maseczki od rana do wieczora wszyscy. Ostatnio sporo szumu wywołało  badanie Institute of Health Metrics and Evaluations na Uniwersytecie Medycznym stanu Waszyngton w Seattle, Modelowanie scenariusza Covid 19 dla Stanów Zjednoczonych. Dr Christhofer Murray, dyrektor instytutu prowadził to badanie.

              Opierało się ono na szacunkach z badań opinii publicznej, przedstawiających jaka część społeczeństwa nosi maseczki – a wynosiło ono wg danych w badaniu 49% (dane na 21 września 2020). Wg modelu symulacji zwanego modelem Murraya , jeśli 85-90% społeczeństwa nie zacznie używać maseczek  natychmiast, to ilość śmietrtelnych ofiar SARS Cov -19 wzrośnie do ponad miliona w końcu lutego 2021r. Na dzień dzisiejszy - 27.11.2020 w USA zmarło na Covid – 19 wg. oficjalnych danych 263 tys. Nie jest jasne dlaczego dr. Collins podał liczbę 130 tys. ofiar na swoim blogu, a w badaniu, na które powoływał się dr. Murray przewiduje ponad milion. (II)

            Dziennikarz Wall Street Journal, Phillip Magness w artykule z 11 listopada Sprawa obowiązku noszenia maseczek opiera się na nieprawdziwych danych - skrytykował to badanie . Po pierwsze wskazał, że  inne ankiety opinii publicznej już późną wiosną przedstawiały zupełnie inny obraz - ponad 60% społeczeństwa nosiło maseczki, a 14 czerwca wg. badań The YouGov/Economist wynosiło ono 72%. Ankieta Uniwersytetu Carnagie Melon wykazuje, że 21 września nosiło maseczki ponad 80% społeczeństwa w 41 stanach US, a dzisiaj w 44 stanach. W Kalifornii i stanach północno-wschodnich maseczki używa ponad 90% społeczeństwa.(III)

          Ponadto warto wspomnieć, że  dr Murray był doradcą Białego Domu i przyczynił się swoimi symulacjami - wg Modelu Murraya i przewidywaniami dotyczącymi przebiegu epidemii Covid – 19 i ilości ofiar śmiertelnych - do zatosowania lockdown w USA wiosną. Latem Biały Dom zrezygnował z jego rad. Powód krytyka nietrafnych przewidywań. (IV)

           Model IHME zaniżył użycie maseczek w symulacji tylko o skromne około 30%!  No, ale  ktoś musiał wypełnić  te braki naukowych dowodów skuteczności noszenia maseczek.  Jak powiedział nieznany klasyk - Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, przeklęte kłamstwa i statystyka. Nauki medyczne obecnie wydają się nagminnie stosować te dwa ostatnie.

               16-17 października organizacja Amerykańscy Lekarze Pierwszej Linii zorganizowała w Waszyngtonie II Szczyt Białych Fartuchów. ADFL jest to organizacją, która powstała po wydaleniu z zawodu lub zawieszeniu prawa wykonywania zawodu kilkunastu lekarzy publicznie krytykujących   oficjalną narracją federalnych i stanowych instytucji dotyczących wszystkich aspectów tzw. pandemii Covid -19. Wśród 18 lekarzy, którzy zabrali głos w konferencji, znalazłam niezwykle ciekawy, dowcipny i ilustrowany slajdami - referat na temat właśnie nakazu lub zalecania noszenia maseczek w USA, zatytułowany Maseczki, nauka i mity dr. Lee Merritt. (V)

               Poniżej przedstawiam niektóre slajdy dr Merritt 5 z tłumaczeniem  i inne informacje dotyczące skuteczności noszenia maseczek podczas pandemii Covid -19.(VI)
                                                                                                                                                      

image  Najsilniejszy argument za noszeniem  maseczek - brzmi dobrze

Najsilniejszy argument przeciwko noszeniu  –  nie chronią   nas w ogóle.
 

 Maseczka chirurgiczna II klasy medycznej ochrony. Każda cząsteczka pyłu z płyty kartonowo-gipsowej ma 10 micronów. Korona wirus 0,125 mikronów. Pytania?
image
                                                                                                Na opakowaniu maseczek chirurgicznych - OSTRZENIE: Ten product to maseczka z gumkami za uszy nie jest respiratorem i nie zapewnia żadnej ochrony przeciwko Covid – 19 (korona wirusy), ani żadnym innym wirusom czy zanieczyszczeniom.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości