24 obserwujących
204 notki
195k odsłon
552 odsłony

Operacja Warp Speed, czyli kto pierwszy do szczepienia

Ryan Cristian.
Ryan Cristian.
Wykop Skomentuj13

       
                 
Główni  gracze -  Johns Hopkins, HCS,  CDC i ich role w planowaniu Operacji Warp Speed.


            Administracja Trumpa była ostro krytykowana za pośpiech w opracowywaniu i wdrażaniu szczepionki COVID-19, a zwłaszcza za nominację  Monclefa Slaoui, jako głównego doradcy naukowego operacji Warp Speed, czyli  akcji  szczepień  -   prowadzonej  przez Pentagon. Slaoui  nie ma najlepszej  prasy -  ma ciągłe problemy  z konfliktem interesów  z powodu wieloletniego zaangażowania jako inwestor i CEO w firmach farmaceutycznych, ostatnio  był CEO  Moderny. Po nominacji pozbył się sybciutko części   akcji Moderny i przygarnął skromne  12,4 mln USD.
                 „Narzędzia do śledzenia rozprzestrzeniania się koronawirusa” stworzone przez Johns Hopkins są  używane praktycznie przez każde główne źródło oficjalnych informacji medialnych  od początku pandemii.  Jeśli  administracja Bidena przejmie władzę, operacja Warp Speed  będzie przebiegać z niewielkimi, jeśli w ogóle, modyfikacjami. Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia im. Johna Hopkinsa (Center for Health Security - CHS) Tom Inglesby,  który jest  w gabinecie cieni    Bidena – szefem  Health and Human Services (HHS),  pochwalił Slaoui'ego, udzielając wywiadu dla Stat News.  „Im dłużej ktoś taki jak on może być odpowiedzialny za kraj i  szczepienia przeciwko COVID-19, tym lepiej dla kraju”.  
               Inglesby  ma także świetne referencje - brał udział  w ćwiczeniach i symulacji  CHS Event 201 w październiku 2019 roku,  i  był jednym z głównych autorów kontrowersyjnych ćwiczeń  i symulacji Johns Hopkins Dark Winter w 2001 roku.  Jest  symbolem ubezwłasnowolnieni   rządu USA i głównych mediów przez Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health (której częścią jest CHS) w kwestiach  związanych z pandemią i szczepionkami i nie tylko.
              Slaoui namaszczony przez Inglesby'ego,  regularnie pojawia się w telewizji  jako wyrocznia  co do  COVID-19  i jest nazywany „jednym z ekspertów w kraju w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa”.
               Zarówno Kathleen Hicks, szefowa  zespołu  Departamentu Obrony (DOD), jak i Alexander Bick, członek  Rady Bezpieczeństwa Narodowego w gabinecie cieni Bidena, są naukowcami w Johns Hopkins Kissinger Center for Global Affairs, co wskazuje na  szerszy wpływ uniwersytetu na przyszłą administrację Bidena.  Jednak najbardziej znaczącą wskazówką  jak polityka gabinetu cieni  Bidena powiązana  jest  z  Johns Hopkins, jest CHS.
              Pierwotnie nazywane Centrum Strategii Cywilnej Obrony Biologicznej, CHS jest think tankiem w ramach  Johns Hopkins, który regularnie wydaje zalecenia zarówno rządowi USA, jak i Światowej Organizacji Zdrowia  i  podobnie jak Fundacja Billa i Melindy Gatesów,  jawi  się jako głos autorytetu w sprawie wszystkich kwestii dotyczących  COVID-19 w USA i na świecie.  
               Kolejnym członkiem ekipy cieni  Bidena jest Luciana Borio,  członkini komitetu sterującego CHS. Jako były naukowiec Food and Drug Administration (FDA)  i były członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego, pani Borio reprezentuje powiązania pomiędzy  bezpieczeństwem narodowym  a  bezpieczeństwem  biologicznym w USA.  Obecnie jest także wiceprezesem In-Q-Tel, firmy AI (artificial inteligence)  powiązanej  z CIA.  Inna wiceprezes  In-Q-Tel, Tara O'Toole,  już  na początku epidemii COVID-19 oświadczyła, że „najlepszym sposobem ochrony tych, którzy mają się dobrze, są szczepionki”. Ta pani  jest mentorem i poprzednikiem Inglesby'ego na stanowisku  dyrektora CHS. Była także kluczowym graczem i główną autorką symulacji bioterroru Dark Winter  i CladeX  w CHS.
                W sierpniu CHS opublikował opracowane przez Inglesby'ego tymczasowe ramy  alokacji i dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19, które CDC podaje jako kluczowe odniesienie do ogólnokrajowej strategii alokacji szczepionek przeciwko COVID-19.
               Aby  zwalczać „strukturalny rasizm” i „ze względu na sprawiedliwość rasową”, a także zapewnienić „uczciwość i sprawiedliwość” w systemie opieki zdrowotnej i polityce  społecznej,  CHS  opracowało strategię kolejności szczepień dla rządowej  Operacji  Warp Speed.  Priorytetem będą „populacje krytyczne dla szczepień COVID - mniejszości rasowe i etniczne, szczególnie osoby w wieku ponad 65 lat,  więźniowie, bezdomni, psychicznie chorzy, nielegalni emigranci należący do mniejszości rasowych, etc... , w tym grup zidentyfikowanych jako tych, które otrzymają pierwsze dostępne dawki szczepionki COVID-19, w przypadku gdy podaż będzie ograniczona”.
                Wg dokumentów CHS, CDA i Operacji Warp Speed trzeba  nadać  priorytet przede wszystkim mniejszościom etnicznym, zwłaszcza Afroamerykanom i Amerykanom pochodzenia  Latynoskiego, aby pokazać  „uczciwość i sprawiedliwość”. Stany Zjednoczone są „obecnie w trakcie krajowych rozrachunków z niesprawiedliwością rasową, jak  przypadki brutalności policji i morderstw. I chociaż rasizm strukturalny był obecny wcześniej - nie było jak obecnie, powszechnego publicznego  uznania niesprawiedliwości rasowej...

                 W starej normalności takie działania nazywano  wprost –  eu  geni  ka i  zbro dni cze eks pery menty med.   
               
Jak zakończyć systemowy rasizm i niesprawiedliwość -  szczepiąc w pierwszej kolejności?         

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości