Powściągliwy Dynamitard
Any writard who writes dynamitard shall find in me a never-resting fightard
12 obserwujących
43 notki
64k odsłony
494 odsłony

O kurczę blade czyli o piątce zwierząt raz jeszcze.

Wykop Skomentuj11

Tak jak można było się spodziewać, PiS rakiem wycofuje się z piątki dla zwierząt, a właściwie z propozycji uderzających w poważnych rolników biznesmenów, którzy często mają potężna władzę poza miastami. Z kim jak z kim, ale na wsi z lokalnym baronami i proboszczem żyć dobrze należy. 


Mamy zatem (nie)spodziewany zwrot akcji. Otóż okazuje się, że w PiSie są sami miłośnicy zwierząt, ale akurat kurczaczków nie. Dlaczego te kurczaczki takie ważne?


Wczoraj Premier ogłosił na konferencji, że generalnie z piątki dla zwierząt i z zakazu uboju rytualnego wyłączona będzie produkcja drobiu. Czemu akurat drobiu? Czy kurczak jest koszerny? Czy kurczaczek jest wyżej w hierarchii dziobania niż krowa albo świnka?


Myślę, że sprawa jest prosta. Jedna z największych polskich firm drobiarskich, firma Cedrob żyje bardzo dobrze z PiSem, co więcej, jej prezes bierze często udział w różnych rządowych konferencjach. Myślę, że może w Polsce jawny lobbing właściwie nie istnieje, ale jak to w Polsce, prawo prawem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie, i nie będziemy naszemu (drobiarzowi hojnemu) mieszać szyków i niszczyć interesów, w tym wypadku drobiarskich. 


A na pochyłe drzewo nie tylko kozy ale i kurczaki skaczą.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości