25 obserwujących
268 notek
250k odsłon
  3617   0

Po Konwencji Partii Republikańskiej w USA – Demokraci nie popuszczą do końca

Z Internetu
Z Internetu

Zakończyła się przedwyborcza Narodowa Konwencja Partii Republikańskiej (NRC) która trwała od poniedziałku do dzisiaj (23-27 sierpnia 2020).  

Ostatnie dni pozostawały w cieniu trzech wydarzeń, za przebieg których Demokraci obciążają Donalda Trumpa... Nie może być inaczej. 

1/. Gwałtownych protestów w Kenosha, Wisconsin. 

W nocy 24/25 sierpnia w Kenosha, mieście w stanie Wisconsin, doszło do gwałtownych zamieszek i starć z policją. Przeciwko demonstrantom użyto gazów łzawiących, gdyż protestujący podpalali sklepy i zaparkowane samochody.  

Rozruchy wybuchły po postrzeleniu przez białego policjanta Afroamerykanina Jacoba Blake, po interwencji policjantów wezwanych do awantury domowej. Zapis wideo z zajścia przedstawia sytuację, kiedy Blake wchodzi do swojego SUV pomimo nawoływań funkcjonariuszy, aby tego nie robił. Jeden z policjantów, z wycelowaną w mężczyznę bronią, ciągnie go z tyłu za koszulkę. W tym samym czasie padły strzały.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmików pokazujących przebieg zdarzeń umożliwiający bardzo odmienne interpretacje. Aresztowano i oskarżony o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia dwóch osób 17-latka; jak pokazały nagrania video, został on napadnięty i bronił się przed napastnikami. 

Biden i popierające go media oskarżają Trumpa o podgrzewanie atmosfery i budowanie nastrojów przeciwnych Demokratom.


2/. Ostatnich wytycznych administracji Trumpa dotyczących postępowania przy identyfikacji zarażeń koronawirusem. 

'Inexplicable' changes to coronavirus testing guidelines – grzmią komentarze liberalnych mediów. 

Niewyobrażalne zmiany procedur testowania korona wirusa - Trumpa oskarża się o lekceważenie zaleceń kontrolowanych wcześniej przeciwdziałań rozprzestrzenianiu się wirusa i lekceważenia zdrowia i życia obywateli USA. 

Nowe wytyczne mówią, że tak długo jak osoba nie wykazuje objawów, nawet bliski kontakt z osobą która ma pozytywny wynik na COVID-19, nie jest wystarczającym powodem, aby robić testy.  

Wściekłe ataki Demokratów spowodowały kontrreakcje wybranych mówców na Kongresie i zepchnęły Republikanów do defensywy. Demokraci oskarżają Trumpa o zbrodnicze knowania przeciw narodowi. 

3/. Burzy tropikalnej Laura która uderzyła w wybrzeża Luizjany i Teksasu.  To wydarzenie odwróciło uwagę opinii publicznej od przebiegu NRC...

Wszystkie stacje telewizyjne i agencje informacyjne podały - "25 sierpnia 9: 15 CDT Huragan Laura uderzył w południowo-zachodnią Luizjanę w pobliżu granicy z Teksasem jako "katastrofalna" burza 4 kategorii. 

Rywalizując z niesławnym huraganem Katrina z 2005 r., Laura ma przynosi katastrofalne szkody na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, z 150 -180 mph wichrami, 25 – 30 stopową falą (8 -10 m) i rozlewiskami wodnymi które mogą sięgać do 40 mil w głąb lądu od wybrzeża i pozostać przez kilka dni; zgodnie z National Hurricane Center. Ściana oka cyklonu zbliżyła się do Cameron Parish w pobliżu jeziora Charles w Luizjanie, we środę 26 sierpnia około 1 w nocy CDT. Narodowa Służba Pogodowa wezwała osoby którym nakazano ewakuację, aby schroniły się w solidnych strukturach w pomieszczeniach, z dala od okien... 

Huragany tropikalne szybko przychodzą i szybko przechodzą, ale katastrofalne skutki pozostają bardzo długo...

“Druzgocąca Laura jest piątym najsilniejszy huraganem w historii, który nawiedził kontynentalne Stany Zjednoczone”

Zniszczenia są ogromne, w najbliższym czasie prezydent Trump uda się do Luizjany i Teksasu.

„Dzisiaj rano i po raz drugi wczesnym czwartkowym popołudniem, huragan Laura został zdegradowany do burzy tropikalnej” 

Trump miał szczęście że huragan uderzył w tereny mniej zamieszkałe, aczkolwiek w jego zasięgu są rafinerie i inne zakłady przemysłowe na wybrzeżu Luizjany Teksasu. Jakie będą szkody, jeszcze się okaże. 

Raczej na pewno, Demokraci znajdą coś, o co będą mogli oskarżyć Trumpa.

-------------------------------------------------

Media objęły Konwencję Republikańską szczególnym nadzorem i od pierwszego dnia były uwidoczniły się tendencje i kierunki  ustawiania opinii w większości mediów masowych i społecznościowych. 

John Podhoretz, były Demokrata, pisarz i komentator polityczny NYT, po pierwszym dniu konwencji napisał - 

“Sensationally effective Republican Convention opening impossible for mainstream media to grasp”, 

"Zadziwiająco owocne otwarcie Konwencji Republikańska niemożliwe do zrozumienia przez główne media”.  

Zaraz po tym - "Amerykańscy kontrolerzy opinii publicznej tak bardzo nienawidzą Donalda Trumpa, że nie mogą w ogóle zrozumieć, jak ktoś może go popierać. Obraz Republikanów, który jest malowany przez Demokratów i ich sojuszników w mediach jest w większości fałszywy; w rzeczywistości, wielu moich byłych kolegów jest głęboko przekonanych, że Partia Republikańska jest jedyną przyczyną wielu problemów społecznych."  

Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka