11 obserwujących
132 notki
85k odsłon
3581 odsłon

Po Konwencji Partii Republikańskiej w USA – Demokraci nie popuszczą do końca

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj104

Zakończyła się przedwyborcza Narodowa Konwencja Partii Republikańskiej (NRC) która trwała od poniedziałku do dzisiaj (23-27 sierpnia 2020).  

Ostatnie dni pozostawały w cieniu trzech wydarzeń, za przebieg których Demokraci obciążają Donalda Trumpa... Nie może być inaczej. 

1/. Gwałtownych protestów w Kenosha, Wisconsin. 

W nocy 24/25 sierpnia w Kenosha, mieście w stanie Wisconsin, doszło do gwałtownych zamieszek i starć z policją. Przeciwko demonstrantom użyto gazów łzawiących, gdyż protestujący podpalali sklepy i zaparkowane samochody.  

Rozruchy wybuchły po postrzeleniu przez białego policjanta Afroamerykanina Jacoba Blake, po interwencji policjantów wezwanych do awantury domowej. Zapis wideo z zajścia przedstawia sytuację, kiedy Blake wchodzi do swojego SUV pomimo nawoływań funkcjonariuszy, aby tego nie robił. Jeden z policjantów, z wycelowaną w mężczyznę bronią, ciągnie go z tyłu za koszulkę. W tym samym czasie padły strzały.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmików pokazujących przebieg zdarzeń umożliwiający bardzo odmienne interpretacje. Aresztowano i oskarżony o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia dwóch osób 17-latka; jak pokazały nagrania video, został on napadnięty i bronił się przed napastnikami. 

Biden i popierające go media oskarżają Trumpa o podgrzewanie atmosfery i budowanie nastrojów przeciwnych Demokratom.


2/. Ostatnich wytycznych administracji Trumpa dotyczących postępowania przy identyfikacji zarażeń koronawirusem. 

'Inexplicable' changes to coronavirus testing guidelines – grzmią komentarze liberalnych mediów. 

Niewyobrażalne zmiany procedur testowania korona wirusa - Trumpa oskarża się o lekceważenie zaleceń kontrolowanych wcześniej przeciwdziałań rozprzestrzenianiu się wirusa i lekceważenia zdrowia i życia obywateli USA. 

Nowe wytyczne mówią, że tak długo jak osoba nie wykazuje objawów, nawet bliski kontakt z osobą która ma pozytywny wynik na COVID-19, nie jest wystarczającym powodem, aby robić testy.  

Wściekłe ataki Demokratów spowodowały kontrreakcje wybranych mówców na Kongresie i zepchnęły Republikanów do defensywy. Demokraci oskarżają Trumpa o zbrodnicze knowania przeciw narodowi. 

3/. Burzy tropikalnej Laura która uderzyła w wybrzeża Luizjany i Teksasu.  To wydarzenie odwróciło uwagę opinii publicznej od przebiegu NRC...

Wszystkie stacje telewizyjne i agencje informacyjne podały - "25 sierpnia 9: 15 CDT Huragan Laura uderzył w południowo-zachodnią Luizjanę w pobliżu granicy z Teksasem jako "katastrofalna" burza 4 kategorii. 

Rywalizując z niesławnym huraganem Katrina z 2005 r., Laura ma przynosi katastrofalne szkody na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, z 150 -180 mph wichrami, 25 – 30 stopową falą (8 -10 m) i rozlewiskami wodnymi które mogą sięgać do 40 mil w głąb lądu od wybrzeża i pozostać przez kilka dni; zgodnie z National Hurricane Center. Ściana oka cyklonu zbliżyła się do Cameron Parish w pobliżu jeziora Charles w Luizjanie, we środę 26 sierpnia około 1 w nocy CDT. Narodowa Służba Pogodowa wezwała osoby którym nakazano ewakuację, aby schroniły się w solidnych strukturach w pomieszczeniach, z dala od okien... 

Huragany tropikalne szybko przychodzą i szybko przechodzą, ale katastrofalne skutki pozostają bardzo długo...

“Druzgocąca Laura jest piątym najsilniejszy huraganem w historii, który nawiedził kontynentalne Stany Zjednoczone”

Zniszczenia są ogromne, w najbliższym czasie prezydent Trump uda się do Luizjany i Teksasu.

„Dzisiaj rano i po raz drugi wczesnym czwartkowym popołudniem, huragan Laura został zdegradowany do burzy tropikalnej” 

Trump miał szczęście że huragan uderzył w tereny mniej zamieszkałe, aczkolwiek w jego zasięgu są rafinerie i inne zakłady przemysłowe na wybrzeżu Luizjany Teksasu. Jakie będą szkody, jeszcze się okaże. 

Raczej na pewno, Demokraci znajdą coś, o co będą mogli oskarżyć Trumpa.

-------------------------------------------------

Media objęły Konwencję Republikańską szczególnym nadzorem i od pierwszego dnia były uwidoczniły się tendencje i kierunki  ustawiania opinii w większości mediów masowych i społecznościowych. 

John Podhoretz, były Demokrata, pisarz i komentator polityczny NYT, po pierwszym dniu konwencji napisał - 

“Sensationally effective Republican Convention opening impossible for mainstream media to grasp”, 

"Zadziwiająco owocne otwarcie Konwencji Republikańska niemożliwe do zrozumienia przez główne media”.  

Zaraz po tym - "Amerykańscy kontrolerzy opinii publicznej tak bardzo nienawidzą Donalda Trumpa, że nie mogą w ogóle zrozumieć, jak ktoś może go popierać. Obraz Republikanów, który jest malowany przez Demokratów i ich sojuszników w mediach jest w większości fałszywy; w rzeczywistości, wielu moich byłych kolegów jest głęboko przekonanych, że Partia Republikańska jest jedyną przyczyną wielu problemów społecznych."  

Wykop Skomentuj104
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka