25 obserwujących
256 notek
238k odsłon
  4440   0

Stronniczy przegląd mediów, plotek i donosów z USA - początek końca wiosny

Z Internetu
Z Internetu

W tytule pierwszego, po-urlopowego felietonu bloger @dziobaty napisał, że na Florydę przyszła wiosna... Artykuł sporo osób przeczytało, ale skomentować odważył się mało-kto... Ale inny @bloger napisał, że na Florydzie, konkretnie w Miami, wiosny wcale nie ma, bo jest ciężko... Przyszłość wykazała, że rację miał.

Jak to z tą wiosną na Florydzie właściwie jest? Czy ona przyszła, czy nie przyszła i czy szybko nadejdzie?

Prawdą jest, że ocena jest osobnicza. Można założyć, że do starych zatwardziałych dziadów wiosna już nie przyjdzie, bo są za starzy; ale do młodych-miękkich powinna przyjśc na pewno... Ale „popacz-pan-popacz” – jakoś te młode wilczki do wiosny się nie kwapią i w zmarzlinie tkwią.

W Ameryce - od Florydy w górę, niepogody, wiatry, zawieje i zamiecie śnieżne; może tak już zostanie, bo global warming jest nieobliczalny... Z Polski wiosenne informacje też nadchodzą niewesołe; mróz skrzypi i podobno skrzypiał będzie; aż się wyskrzypi... Dopierow tedy ludzie odetchną i nową wiosnę chwalić będą.

Po powrocie z krótkich wakacji robię przegląd prasy. Jak zwykle stronniczy i niepoprawny politycznie... Stwierdziłem, że pomimo pobrzękiwania szabelką i gorących zapewnień „za wolność naszą i waszą”, Polacy poprawność polityczną lubią i szanują... O ile łatwiej się z nią żyje!... Polacy są też cwani i wiedzą, że ona się opłaca; therefore, wspominanie konformizmu panującgo w PRL-u jest, delikatnie mówiąc, lekko nieprzyzwoite.

W amerykańskim politycznym maglu od plotek aż huczy, po lewej i po prawej stronie lustra – jeden pan dozmawia z jednym panem, jedna pani z drugą panią, albo przeciwsobnie. Odgrzewanie starych kawałów i przysłówków... By the way, czy przysłówek i przysłówka stanowąi to samo?... Kim jest Nobelprajzner?... Czy powiedzenie „dajcie mi władzę, a ja was urządzę” jest bardzo nowe?... Plotki z magla po prawej stronie lustra są tyle samo warte co te, z CNN, ABC albo NYT i W.P.... Dlztego poplotkować warto.


Polityczna poprawność media masowe i społecznościowe już dawno temu udusiła. Teraz dusi ich użytkowników; coraz bardziej, ale też w sposób coraz bardziej wyrafinowany... Media są do oglądania i słuchania... Komentować, mówić, pisać i tłumaczyć - nie trzeba...

I can’t breathe - Nakaz założenia maski na twarz, to wspaniały i przewrotny symbol.  Teraz znaczy – shut-up and roll-on.

Plotek tylko kilka, tytułów też.. Przydługiego dziobania nie będzie.

W maglu strasznie się dziwią, że ten pomarańczowy nieudacznik, głupek i pokraka, jeszcze się rusza... Rusza się on, rusza i to jeszcze jak!!... Zamykają mu frontowe drzwi – wyłazi przez piwnicę; zamyjają mu okna – wyłazi przez dach; dymnikiem na razie nie wyłazi.

Jeden Pan powiedział tajemniczo – "papiery, panie Polak, papiery"; a jedna pani to nawet powiedziała, że chodzi o bardzo ważne papiery; o jakiś tam akt urodzenia z Kenii, albo z Hawajów, albo o muzułmańskie obrzezanie, bo człowiek middle name posiada; jakoś tak - na „H”...

Ale, że na Trumpa jakieś nowe papiery też się szykują... Szykowały się przez 4 lata, dlaczego mają się nie szykować teraz?... A tak w ogóle, że to jest jeden wielki skandal, bo jak stary prezydent odchodzi, to pamiętniki pisze i jakiś Instytut zakłada, albo lotnisko mianuje... Że dom odnawia i żoną sie chwali, a dziećmi też... Dlaczego nie bierze przykładu z córek Obamy; jedna nawet na Harvard się dostała i to bez egzaminu... Taka zdolna i piękne czarne oczy ma, zupełnie jak mamusia.

A Trump ma zięcia Żyda i nic nie robi, a Biden robi wszystko, i to jak!?.

Takie sobie różne gadki w tym maglu odchodzą...

A to, że Trump z koronawirusem oszukiwał i szczepionki robić nie chciał, a Biden szczepionkę zrobił, i to własnoręcznie; a przez pierwsze 100 dni, nawet 100 milionów Amerykanów zaszczepi. Ale najpierw tych, którzy na to najbardziej zasługują...

A to, że Trump tdał obywatelom jeden stimulus check, ale potem pożałował i drugiego dać nie chciał... Biden chce, i nowy czek da, bo Biden sprawiedliwy jest... Poza tym, Biden do kościoła chodzi a Trup nie chodzi, więc nie ma o czym mówić, bo siły niebieskie sprzyjają Bidenowi.

Po drugiej stonie lustra też extras są –

A to, że amerykańska prasa zachowuje się teraz bardziej jak Pravda w czasach Związku Sowieckiego, wychwalając nową administrację za ataki na starych wrogów Partii.

Albo, że reporterzy zebrali złą lekcję z Watergate, nie nauczyli się że mogą zdjąć każdego amerykańskiego prezydenta, ale że mogą zdjąć republikańskiego prezydenta, bez problemu.

Po ostatnich wyczynach gubernatorów w Nowym Jorku i Kalifornii jest oczywiste, że rozgrzanie sprawy COVID19  jest przejrzyście upolitycznione, bo zmierza do wytłumaczenia narracji Biden's 100 First Days  -  sukcesu w zwalczeniu koronawirusa i pobudzeniu gospodarki na świecie (bardzo ważne że na świecie, a nie tylko w USA).

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka