24 obserwujących
255 notek
237k odsłon
  1705   0

Przed kolejnymi wyborami w USA i efekt domina – czy z deszczu pod rynnę

Z Internetu
Z Internetu

Po nominacji Joe Bidena na prezydenta i po wygranych wyborach demokraci w USA się mocno zjednoczyli. Partia Demokratyczna zapewniała, że wprowadzenie Bidena do Białego Domu oznacza powrót do pokoju i stabilizacji. Demokraci powiedzieli, że prezydent Biden przywróci porządek i jedność w Ameryce... Zbliża się termin wyborów uzupełniających i na początku 2022 roku zacznie się "inny" rok wyborczy... Czy będzie on mniej ważny niż ten ostatni, w 2020?... To zależy!

Po ośmiu miesiącach tej prezydentury jest bardzo jasne, że przywództwo Bidena nie jest ani uporządkowane ani jednoczące. Według Washington Examiner, negatywny wizerunek tego prezydenta który się powiększa, stał się problemem dla demokratów w całym kraju, zaniepokojonych możliwością porażki w nadchodzących wyborach uzupełniających w 2022 roku.

Panuje ogólna opinia, że prezydentura Bidena to absolutna katastrofa... Nawet Demokraci i media głównego nurtu, które normalnie bronią Bidena przed krytykami, przyznają że - „istnieją pewne obszary, w których ten prezydent wielokrotnie upuszcza piłkę". ... Demokraci idą na całego, na boisku robią kocioł i dążą do zwycięstwa, a lider zespołu "upuszcza piłkę". Paradne !

Kilka tygodni temu Biden został skrytykowany przez CNN za jego nieudolne przekazywanie wiadomości na temat szczepionki zabezpieczającej przed COVID-19... Nie tak dawno temu prezenter NBC News Chuck Todd, przyznał również że prezydent Biden zmaga się z problemami dotyczącymi jego wiarygodności.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że administracja Bidena stała się niewiarygodna i nieuczciwa. Pozwala nielegalnym imigrantom przechodzić przez południową granicę kraju; potem każe tym migrantom przelecieć przez Amerykę i wysadza ich gdziekolwiek... Potem illegals zostaną zalegalizowani, otrzymają prawo głosu i będą głosować na Demokratów.

Stwierdzenie, że południowa granica kraju osiągnęła punkt krytyczny, nie odzwierciedla powagi obecnej sytuacji. Do tej pory Administracja nie jest w stanie przytoczyć ani jednej kontrolnej wizyty Bidena w przygranicznych stanach, w ciągu ostatnich dziesięciu lat! W marcu prezydent wyznaczył wiceprezydent Kamala Harris jako osobę odpowiedzialną za sprawy obsługi granicy, ale Harris nie zrobiła absolutnie nic.

Porażki prezydenta są trudne do przeoczenia - zamknięcie rurociągu Keystone, spowodowanie kryzysu gospodarczego, pozostawienie Amerykanów w Afganistanie i spowodowanie śmierci 13 funkcjonariuszy; a teraz obecny stan na południowej granicy który nastąpił w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Do tego dołożyły się decyzje strategiczne i wpadki na arenie międzynarodowej.

Przywództwo Bidena jest odzwierciedleniem efektów działania przywódców Partii Demokratycznej. Teraz wielu Amerykanów, zwłaszcza wyborców niezależnych i republikańskich, nie jest zadowolonych z tego, co widzą i słyszą. Nie tylko Niezależni stracili przychylność dla Bidena, ale fatalne notowania prezydenta w stanach „bitewnych” nie są dobre również dla Demokratów.

Liczne sondaże w ciągu tego roku pokazały, że Republikanie najprawdopodobniej odzyskają Izbę Reprezentantów w przyszłym roku. W tempie w jakim sprawy idą, GOP może również odzyskać większość w Senacie.

Dla Demokratów ważne jest aby zapewnić, że Biden i Demokratyczni przywódcy , nie będą nadal narzucać swojego programu porażki, zaniedbań i dystopijnych mandatów Amerykanom.

Wielu obserwatorów politycznych po stronie Dems uważa, że jest najwyższy czas aby Biały Dom podjął zdecydowane działania obronne. Przykładowo, nie mogą pozwolić, aby sytuacja na granicy nadal pozostała niekontrolowana; tak samo jak inne wydarzenia. Zdają sobie sprawę, że o wiele bardziej aktywni w tej materii są Republikanie.

Według Breitbart News, grupa republikańskich gubernatorów zażądała, aby Biden działał zdecydowanie, aby poradzić sobie z aktualną sytuacją.

W poniedziałek, 26 republikańskich gubernatorów napisało list do Bidena, przypominając mu, o co toczy się gra i jakie są jego obowiązki jako prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym liście Bidenowi powiedziano, że jako prezydent ma konstytucyjny obowiązek egzekwowania przepisów imigracyjnych Kongresu.

Co więcej, w liście gubernatorzy GOP nawołują do spotkania z Bidenem w celu omówienia reformy imigracyjnej, całościowego naprawienia obecnego bałaganu i zakończenia koszmaru dotychczasowych jego rządów raz na zawsze. Republikanie przypomnieli również Bidenowi, że stany przygraniczne zostały zmuszone do próby rozwiązania kryzysu granicznego, mimo że podlega on obowiązkom rządu federalnego.

Czas pokaże, jak Biden zareaguje na ten list od 26 republikańskich gubernatorów, ale zaniedbanie obowiązków Bidena na południowej granicy mogą posłużyć jako kolejne argumenty dokładające się do podstaw do jego impeachmentu. Jak zauważyli republikańscy gubernatorzy, Biden ma obowiązek egzekwowania przepisów imigracyjnych, niezależnie od tego, czy osobiście się z nimi zgadza, czy nie!

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka