24 obserwujących
369 notek
251k odsłon
  1207   6

Nikt nie musiał umrzeć

Witold Gadowski w swoim ostatnim Komentarzu Tygodnia zwrócił uwagę na wywiad z dr Shankara Chetty, lekarzem z RPA, który stał się słynny na świecie, ponieważ udało mu się pomóc ponad 7 tysiącom pacjentów chorym na Covid, z których żaden nie umarł, żaden nie trafił do szpitala ani pod respirator.

Opowiada o tym w swoim wywiadzie, który jest bardzo ciekawy i warto go wysłuchać:


https://rumble.com/vt0l7o-nikt-nie-musia-umrze.html


Dziękuję za ten link blogerowi @nowakk, który go podał w komentarzu pod notką:


https://www.salon24.pl/u/janmak/1200156,prognozy-naukowcow-a-rzeczywisty-rozwoj-epidemii.


Dr Shankara Chetty zauważył, że 8 dnia po infekcji dochodzi u niektórych pacjentów do bardzo mocnej reakcji alergicznej, co objawia się dusznością i gwałtownym pogarszaniem stanu zdrowia. Wtedy lekarz stosował  leki antyhistaminowe, odczulające, co dawało  prawie natychmiastową poprawę u chorego na Covid.


Co ciekawe na to samo zwróciła uwagę w swoich badaniach Polka, Magdalena Filcek, naukowiec z Wrocławia, neuro-architekt wnętrz, wynalazca, honorowy pracownik NASA, ale też zapalony pilot balonów na ogrzane powietrze.

Zdopingował ją do działania ciężki przebieg tej choroby u taty, w tym konieczność podłączenia respiratora. Naukowca przerażała myśl, że przeżywalność pacjentów pod respiratorem wynosi zaledwie 10 proc. Magdalena Filcek starała się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Podejrzewała, że przyczyny tkwią w reakcji płuc na działanie respiratorów. Łącząc fakty, wiedzę z dziedziny fizyki, lotnictwa z badaniami medycznymi zrozumiała, co wywołuje ciężkie objawy COVID-19. A idąc dalej odkryła, że objawy można wyleczyć tanimi i dostępnymi bez recepty lekami. Rozwiązanie okazało się tak banalne, że nie mogła w nie uwierzyć. Odkrycie skonsultowała z lekarzami. Pierwszym, który poważnie przyglądnął się odkryciu, potwierdził jego trafność i zastosował, z rewelacyjnymi wynikami, u swoich pacjentów, był wyśmienity pulmunolog dr Mayank Vats z Rashid Hospital w Dubaju. Kolejnym byla dr anestezjolog Anna Skrzyniarz - Plutecka ze szpitala w Wieliszowie. Nie tylko potwierdzili słuszność hipotezy, ale  także skuteczność profilaktyki i leczenia COVID-19. Ośmielona wynikami opublikowała artykuł – doniesienie medyczne – na medicalandresearch.com.

Wywiad z panią Magdaleną Filcek można przeczytać tu:


https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,przelom-w-walce-z-covid-19-pilot-naukowiec-odkryl-jak-hamowac-objawy-lekarze-potwierdzaja,wia5-4-5047.html


Link podał również bloger @nowakk. Wielkie dzięki :).


W tym wywiadzie pani Magdalena stwierdziła, że w przypadku COVID-19 istnieje pewien patofizjologiczny mechanizm, który wywołuje symptomy łudząco podobne do tych, jakie pojawiają się przy „burzy histaminowej”, a który dotychczas nie był brany pod uwagę.

"Według mojej teorii SARS-CoV-2 jako czynnik środowiskowy i zewnętrzny wyzwalacz, kiedy wnika do organizmu inicjuje aktywację komórek tucznych w płucach w następstwie uwalniając dużą ilość histaminy. Ta z kolei oddziaływuje na zespół określonych jej receptorów: H1, H2, H3, H4 i wywołuje reakcję alergiczną jak i pseudoalergiczną zwaną nietolerancją histaminową. Histamina jako wyzwalacz uruchamia, między innymi, łańcuch kolejnych etapów reakcji zapalnej, które prowadzą do tzw. odpowiedzi hiperimmunizacyjnej, zespołu ogólnoustrojowej reakcji zapalnej i niewydolności wielu narządów w organizmie. Największe stężenie histaminy pojawia się w obrębie skóry, płuc, błony śluzowej nosa i żołądka. Lawinowy wyrzut histaminy i pobudzenie ww. receptorów prowadzi między innymi do: skurczu oskrzeli, kaszlu, duszności, wzrostu krzepliwości krwi, spadku saturacji, tachykardii, rozszerzenia naczyń krwionośnych i wzrostu ich przepuszczalności, obrzęków, biegunki, spadku ciśnienia, charakterystycznego silnego zmęczenia, gorączki, bólu głowy, zmian neurologicznych, jak również do wielonarządowych stanów zapalnych między innymi w płucach, jelitach, sercu, nerkach i wątrobie. Te same powyższe objawy ogólnoustrojowej reakcji zapalnej obserwujemy również w rozwijającym się COVID-19 i jego powikłaniach, to spostrzeżenie było dla mnie wskazówką do odkrycia jego mechanizmu.


(...)....można wnioskować, że leki przeciwhistaminowe, blokujące receptory H1-H4, stosowane prewencyjnie przy pierwszych objawach duszności oraz w trakcie rozwoju choroby, mogą powstrzymać kaskadę reakcji w postaci burzy histaminowo-cytokinowej, a tym samym progresję COVID-19 i uchronić wielu pacjent.w przed wentylacją mechaniczną. Podanie dobrze dobranych leków przeciwhistaminowych (w zależności od działania na wybrany receptor H1-H4) może zapobiec hospitalizacji wielu ludzi na oddziałach ratunkowych oraz zmniejszyć śmiertelność z powodu COVID-19.

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale