27 obserwujących
411 notek
268k odsłon
  334   2

Dr Fauci schodzi ze sceny

 


Dr Anthony Fauci, lekarz specjalizujący się w chorobach zakaźnych i alergicznych, od 1984 roku dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych NIAID,  doradca prezydentów USA, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w USA, oskarżany o przyczynienie się do powstania koronawirusa i krytykowany za wprowadzanie ograniczeń i nieprzebadanych szczepionek w czasie pandemii, z końcem grudnia 2022 roku odchodzi na emeryturę.

Ma już 82 lata ale nie zamierza  spocząć na laurach. Planuje, jak zapowiedział,  skupić się na "dokonywaniu postępów w nauce i zdrowiu publicznym" i mentorowaniu kolejnemu pokoleniu naukowców.

Postać znana również w Polsce, przede wszystkim za  dokonania w czasie pandemii, które spotkały się ze sprzeciwem części Polaków.


W Stanach Zjednoczonych, podczas protestów  nawoływano do bojkotowania jego zaleceń dotyczących izolacji i do zwolnienia eksperta. Grożono mu nawet śmiercią a jego rodzinę obrażano i nękano.


Również Donald Trump nie ukrywał  niechęci do lekarza. Przez ostatnie miesiące swojej kadencji  nie stronił od publicznych uszczypliwości, nazywając swojego doradcę "katastrofą", twierdząc, że "ludzie są zmęczeni słuchaniem Fauciego i wszystkich tych idiotów" czy ozdabiając badacza epitetami w stylu "miły człowiek, jest tu już 500 lat".


NIAID, którego był dyrektorem, finansował  eksperymenty z użyciem koronawirusów nietoperzy przeprowadzane w Wuhan Institute of Virology. Eksperymenty  polegały na wzmacnianiu funkcji  zwiększających  zdolność niebezpiecznych wirusów zwierzęcych do zarażania ludzi.

Wielu naukowców uważa, że wirus nie przeniósł się z nietoperzy na ludzi samodzielnie, ale wyhodowany w laboratorium, w dodatku w warunkach nie zapewniających wysokiego stopnia bezpieczeństwa, uciekł z laboratorium i spowodował śmierć wielu ludzi i zniszczenie gospodarek państw.


Wyciekły emaile dr Fauciego, potwierdzające jego powiązania z Wuhan.

Badania w Wuhan finansowane były przez różne agendy USA poprzez Petera Daszaka i jego EcoHealth Alliance na sumę podobno 123 mln. dolarów.


W lutym 2021 roku do USA przyleciał  chiński wiceminister ds bezpieczeństwa Dong Jingwei , odpowiedzialny za kontrwywiad i oddał się w ręce amerykańskiego wywiadu wojskowego DIA.

Informacje, które już przekazał Dong  i które przedostały się do wiadomości publicznej spowodowały, że A.Fauci i inni naukowcy amerykańskich uniwersytetów potwierdzili, że wiedzieli o tym, że wirus został stworzony w laboratorium.


Artur Kalbarczyk w swoim ostatnim wideo blogu opowiada o pożegnalnej konferencji dr Fauci i postawie dziennikarzy prasy lewicowej, a więc wspierającej prezydenta Bidena i jego doradców, którzy domagali się od niego wyjaśnień w sprawach pandemii.

Dr Fauci uciekł od odpowiedzi i zakończył swoją konferencję. Warto posłuchać, bo już  podobno na YT zatuszowano całą sprawę.


Dr Fauci nie ucieknie jednak od pytań. Część  polityków Partii Republikańskiej już wcześniej zapowiedziała, że zamierza przeprowadzić śledztwo w sprawie Fauciego. Senator Rand Paul sugerował m.in., że jeden z grantów NIAID mógł przyczynić się do powstania wirusa SARS-CoV-2.

Przewaga Republikanów w Izbie Reprezentantów i przewodniczenie Komisjom Kongresu daje nadzieję, że poznamy prawdę o pandemii i roli jaką  odegrał m.in. dr Fauci.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale