0 obserwujących
59 notek
18k odsłon
  144   0

Inteligencja

Foto: Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Foto: Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Cztery tysiące złotych - taki rachunek otrzymał Radosław Sikorski. Były szef MSZ korzystał z telefonu w Szwajcarii przez około dobę. Sikorski napisał o sprawie na swoim Twitterze.

Radosław Sikorski @sikorskiradek

Nie akceptuję wyjaśnień. Znając cennik, klient nie ma szansy wiedzieć ile danych jego smartfon pociągnie. Uważam, że @Plus_Polska stosuje pułapkę na klienta, która jest nie fair.

Odpowiedź operatora:

Jeżeli chodzi o Plusa, to każdy klient logując się do szwajcarskiej sieci, dostaje dwa SMSy:

1. Tzw. SMS powitalny od sieci Plus dedykowany dla Szwajcarii, z wyszczególnionymi stawkami w zł za połączenia głosowe, SMS-y i przesył danych.

2. Drugi SMS informacyjno-ostrzegawczy od sieci Plus, wysyłany do klientów wjeżdżających na teren Szwajcarii o następującej treści:

»Uwaga! Zalogowałeś się do operatora działającego w Szwajcarii, kraju nienależącego do UE. Opłaty za transmisje danych naliczane będą wg stawek dla pozostałych krajów Europy.«

3. Ponadto, wszyscy klienci Plusa, jeśli chodzi o transmisję danych w roamingu, chronieni są usługą Limiter Data, która blokuje transmisję danych na poziomie 250 zł. Wszyscy klienci mają tę usługę aktywowaną automatycznie. Korzystanie z transmisji danych powyżej tej kwoty możliwe jest tylko i wyłącznie po wysłaniu SMSa o treści »odblokuj«." (onet)

Tak to inteligentowi Sikorskiemu smartfon pociągnął i szczęście nasze, że ciągnięcie na koszt pociągniętego się odbyło.
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale