Weekend z książką
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...
3 obserwujących
369 notek
60k odsłon
292 odsłony

Projekt Joanny Piłatowicz już zrealizowany

Debiutancki zbiór opowiadań Joanny Piłatowicz pt. „Opowieści z pogranicza światów”, to projekt zrealizowany dzięki WSPIERAM.TO
Debiutancki zbiór opowiadań Joanny Piłatowicz pt. „Opowieści z pogranicza światów”, to projekt zrealizowany dzięki WSPIERAM.TO
Wykop Skomentuj

Debiutancki zbiór opowiadań Joanny Piłatowicz pt. „Opowieści z pogranicza światów”, to projekt zrealizowany dzięki platformie wspierania osób kreatywnych – „Wspieram.to” – inicjatywie polegającej na społecznym finansowaniu projektu. Autorka - coach, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, obecnie mieszka w Niemczech, gdzie współpracuje z teatrami i szkołami tańca, jako tancerka, aktorka, nauczycielka i choreograf. Jest również redaktorką w polskiej gazecie „Twoje Miasto” wydawanej w Niemczech. „Opowieści pogranicza” to lektura z pozoru łatwa i przyjemna, przeplatana humorem i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Fabuła opowiadań okraszona elementami fantastyki łączy w sobie nierealne zdarzenia z realiami życia codziennego. Spersonifikowana postać Ciężarówki – uzależnionej od prędkości i uderzania w drzewa – to przykład osoby walczącej z silnym uzależnieniem, z którego można wyjść tylko dzięki wsparciu przyjaciół i pomocy fachowca. Nosorożec i wróżka to metafora na niedopasowane związki międzyludzkie i wynikające z tego sytuacje, o których lepiej poczytać, ale lepiej w nie wnikać. Tematyka poruszana w opowiadaniach zmusza do zastanowienia i refleksji nad dzisiejszym światem. Nie wszystko jest przecież tylko czarne lub białe, wiele zależy także od punku widzenia. By to odkryć, warto sięgnąć po lekturę „Opowieści z pogranicza światów”.

 

Kilka słów od pisarki:

 

Ta książka nie powstałaby gdyby nie... grupa ludzi, którzy od początku wspierali, w różnych formach, moją twórczość. Podziękowania dla pierwszych Czytelników, którzy, niejako w tajemnicy, podawali sobie tekst, o czym ja nawet nie wiedziałam, pisząc, ot tak, jak wielu artystów, do szuflady, tej komputerowej – folderowej szuflady tradycyjnego worda. Dziękuję przede wszystkim: Ani Wróblewskiej, Dominice Miernik, Izie Kochanowskiej, Izabeli Faron, Jackowi Pawlakowi, Iwonie Kielar Gracz, Piotrowi Ćwiklińskiemu, Łukaszowi Sługockiemu.

Wyjątkowe podziękowania dla portalu wspieram.to, szczególnie dla pani Domiki Zabrockiej i Glenna Randolpha za projekt okładki.

Ogromne „dziękuję” dla wszystkich, którzy przeszli przez trud wspierania projektu online! Dla najbliższych mi: rodziny, przyjaciół i tych, którzy zagościli w moim życiu po raz pierwszy. Dla moich kochanych, kreatywnych rodziców Ewy i Krzysztofa, babci Wandy, siostry Ani Wróblewskiej z jej inicjatywą, cioci Teresy Wróblewskiej, mamy chrzestnej Joli Gąsiorowskiej, siostry Pauliny Piechoty, Michała Gąsiorowskiego, Katrin Lechler, Christiana Fuchs'a, Riada Aafouallah'a, Janusza Boszko, siostry Kaji Piłatowicz, Ani Dobrowolskiej, dla Vity Veremeyenko, Helmuta Duffinga, Patrici Piotrak, Lidii Gluecklich, Andreasa Gluecklich, Jacka Pawlaka, Łukasza Sługockiego, Bogny Labudy, dla Ewy Oracz, Justyny Bieniaszewskiej, Katarzyny Radkowskiej, Leszka Czury, Oliwii Horeckiej, Piotra Bieniaszowskiego, Magdaleny Łubnickiej, Izabelii Banasikowskiej, Marcina Przybysza, Karolony Rybnickiej Kosiec, Anety Obary.

Serdeczne podziękowania dla patronatów publikacji: Patricii Piotrak z Polmedii.de, Dominiki Miernik z DMCoaching, Ani Karahan z Link to Poland, Michała Kochańskiego z Twojego miasta, Moniki Doerre z Fantastyki.pl, Andrzeja Kwaśniewskiego z Mody i ja, Radosława Mazurka z Gdańsk Town, Magdy Kocoj z Czytaj nie pytaj.

Kolejne szczególne podziękowania dla Wydawnictwa Psychoskok: dla Joanny Karolewskiej i Ryszarda Krupińskiego, którzy zawsze byli gotowi odpowiadać na niekończącą się listę moich pytań przy publikacji, Agnieszki Jakimiuk Marzol, moderatorce portali internetowych Wydawnictwa oraz grafików i korektorów książki.

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale