52 obserwujących
353 notki
386k odsłon
Rzecz o eugenice i propagandzie w czasie marnym

Rzecz o eugenice i propagandzie w czasie marnym

Wojna wybuchła? Epidemia nas atakuje? Głód zapanował? Nie, wojny same nie wybuchają... Trzeba je zaplanować, przygotować, przeprowadzić. Głód? W dobie nadprodukcji żywności, rolnictwa na skalę przemysłową, intensywnych upraw, przenawożenia gleby – nieciągłość dostaw, braki magazynowe, wreszcie niedostatek towarów na półkach też trzeba umiejętnie wywołać. Epokę improwizacji mamy za sobą, teraz nawet wybuch epidemii jest ściśle zaplanowany i kontrolowany. Patrz choćby: Event 201!
Sprawa MIG-ów albo szara mgła wojny zastępczej

Sprawa MIG-ów albo szara mgła wojny zastępczej

O myśliwcach MIG-29 nikt już nie pamięta. W odmętach mgły wojny propagandowej utonęło wiele późniejszych i ważniejszych spraw: wyjazd Czterech do Kijowa, Joe Biden w Jasionce, nadawanie numeru Pesel obywatelom Ukrainy... Ale rozważania Mariana Piłki zasługują na uwagę, choćby ze względu na wyrażoną wprost tezę o obłudnej polityce USA.
Koniec baśni Andersena. Kristiana G. Andersena

Koniec baśni Andersena. Kristiana G. Andersena

W przeciwieństwie do autora popularnych, choć nieco dziwnych baśni o Calineczce, Królowej Śniegu czy małej Syrence, ten drugi Andersen nie urodził się w Odense. Zaczął od pracy na poczcie w Aarhus, później na tamtejszym uniwersytecie studiował biologię molekularną, immunologię w brytyjskim Cambridge, przewinął się przez MIT i Harvard, aż osiadł w ośrodku Scripps Research w San Diego, Kalifornia.
M czy N? Coś trzeba wybrać

M czy N? Coś trzeba wybrać

Byłem niedawno świadkiem ostrej wymiany opinii. Jeden z polemistów, nazwijmy go M., mówił: – Nie szczepi się ludzi w czasie epidemii. To nie do pomyślenia. Na to N. spokojnie ripostował: – Omikron szaleje, idzie ogromna fala zakażeń,...
75 / 50 / 40

75 / 50 / 40

Oda na zakończenie O wy barwy i kształty zapachy przestrzenie – magmo wrażeń goszcząca we mnie kaskadą jesteś i przypływem mozaiką różnorodności jednak uporządkowaną układasz się w całość w części w odłamy w nieciąg...