Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
304 notki
172k odsłony
  258   0

Aborcja


Aborcja jest celowym zabiegiem medycznym, mającym na celu przedwczesne przerwanie ciąży. Choć jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa abortus, które oznacza poronienie, jednak nie jest ona utratą ciąży z przyczyn naturalnych. Jest skutkiem celowego działania człowieka, mającego na celu jej sztuczne przerwanie. Zazwyczaj zabieg ten jest przeprowadzany do trzeciego miesiąca ciąży, ponieważ do tego czasu płód nie jest w pełni rozwinięty, a aborcja jest względnie bezpieczna dla matki. Powinna być przeprowadzona przez doświadczonego lekarza, najlepiej po konsultacjach z psychologiem.

Są trzy główne metody przerywania ciąży:

1. Najczęściej dokonuje się aborcji farmakologicznie, za pomocą preparatów prowadzących do zniszczenia trofoblastu. W tym celu podaje się matce tabletki, które powodują uszkodzenie zarodka. Następnie wywołują one skurcze macicy, które doprowadzają do poronienia.

2.Drugą metodą jest chirurgiczne rozszerzenie szyjki macicy, a następnie odessanie zarodka przy pomocy specjalnej rurki. Po takim zabiegu przeprowadzane jest łyżeczkowanie.

3.Trzecią, jednocześnie najbardziej inwazyjną metodą przeprowadzania aborcji jest laparotomia - chirurgiczne otwarcie jamy brzusznej i usunięcie płodu. To najrzadziej stosowana metoda, stosowana w rzadkich przypadkach.

W Polsce oraz w wielu innych krajach Europy aborcji można dokonać legalnie tylko w okreslonych przypadjach do 12 tygodnia ciąży. Nielegalna aborcja zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3 i odnosi się zarówno do lekarza przeprowadzajacego zabieg jak i pacjentki.Nasze prawo dopuszcza ja tylko w dwoch przypadkach: 

1.Gdy ciąża zagraża życiu matki (w tym ciąża pozamaciczna);

2.Gdy do zapłodnienia doszło w wyniku gwałtu ( w tym przypadku konieczne jest zgłoszenie sprawy na policję i przejście przez proces poszukiwania sprawcy).

Z uwagi na nielegalność aborcji w naszym kraju wiele kobiet decyduje się na "podróże aborcyjne" do Niemiec lub na Słowację, gdzie ten zabieg jest legalny. Szacuje się od kilkunastu tysięcy aborcji rocznie (organizacje pro-life) do kilkuset tysięcy (organizacje pro-choice). Temat aborcji jest bardzo kontrowersyjny i wywołuje ogromne emocje zarówno u przeciwników zakazu aborcji, jak i jego zwolenników. Jednak pamietajmy by każdy przypadek traktować indywidualnie.

Jest ona zawsze krytycznym wydarzeniem życiowym kobiety, dlatego też jest całkowicie zrozumiałe, że wielu kobietom trudno sobie z tym poradzić. Okazuje się często, że bardzo cierpia psychicznie i żałują podjętej przez siebie nieodwracalnej decyzji. W niektórych przypadkach, kobiety podjęły swoją decyzję pod wpływem silnych emocji z uwagi na strach przed reakcją agresywnego partnera, z uwagi na zespół stresu pourazowego zwiazanym z wykorzystywaniem seksualnym w dzieciństwie, z problemami ekonomicznymi. Czasem sytuacja zmusza nas do podjęcia takiej decyzji, jednak później okazuje się, że popełniliśmy błąd. Wyrzuty sumienia niszczą nas od środka , niepozwalając czerpać radość z życia. Dlatego też często popadamy w stany depresyjne czy lękowe.

Istnieją też kobiety, które ukrywają przed swoim partnerem fakt zajścia w ciążę. Mimo dobrych warunków, nie chcą zostać matkami. Choć ich partner bardzo pragnie być ojcem. Wyjeżdżają w tym celu na Słowację by "pozbyć sie problemu" bez jego wiedzy. Nasuwa sie pytanie czy kobieta ma moralne prawo podjąć decyzje sama?! By powstało nowe życie potrzebne są dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Również według prawa obie te osoby są odpowiedzialne w równym stopniu za dziecko. A dlaczego, to kobieta ma prawo do decydowania czy je urodzi? Płód powstaje na skutek zapłodnienia komórki jajowej kobiety przez plemnik mężczyzny. Bez jednego z nich nigdy nie powstanie nowe życie.

Skoro oczekujemy od mężczyzn odpowiedzialności za powstale życie, musimy przestać być hipokrytami i dać im takie samo prawo do decyzji o planowaniu rodziny, jakie posiadają kobiety. W obecnym czasie mężczyzna jest stroną dyskryminowaną przez prawodawcę, ponieważ prawo mówi jasno, że o płodzie decyduje wyłącznie kobieta. Nie jest to sprawiedliwe, gdyż podczas aborcji niszczy się plemnik, który zapłodnił komórkę jajową kobiety. A więc niszczy się jego własność... Co mówi prawo o świadomym niszczeniu cudzej własności?

Mało tego istnieją przypadki szantażu ze strony kobiety, która zmusza mężczyznę do zapłacenia za aborcję, nawet kilku tysięcy złotych. Manipuluje, straszy i oskarża go tylko by osiągnąć zamierzony cel. Twierdząc, że oddadzą ich do Sadu o rzekomy gwałt, ktorego oni mieliby się na nich dopuścić, co jest oczywiście kłamstwem. Inną sprawą jest, że kobieta dopuszcza się tu oszustwa wyłudzenia, ponieważ nie była wcale w ciąży. Pragnie tylko oskubać faceta... Wielu mężczyzn bojąc się konsekwencji prawnych ulega szantażowi i płaci. Po czym panna szybko przestaje być w ciąży, niektóre nawet nabierają w ten sposób kilku mężczyzn w tym samym czasie.

W Polsce mężczyźni są na pozycji przegranej, Sąd ślepo wierzy kobietom, a mężczyzn wyraźnie dyskryminuje. Aborcja to zwykłe morderstwo, kobieta dobrowolnie pozwala na straszną śmierć swojego maleństwa. A przecież, to ona powinna walczyć z całych sił by przyszło na świat zdrowe, by miało szczęśliwe dzieciństwo, by było kochane. Co z nas za ludzie skoro zabijamy swoje małe?! Powinniśmy uczyć się od zwierząt, bo jak dotąd to one są lepszymi matkami niż my...

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo