EdithKulpienski EdithKulpienski
425
BLOG

Salonowi szowiniści

EdithKulpienski EdithKulpienski Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 144


Zastanawiające jest istnienie w 2023 roku, w demokratycznym kraju, gdzie podobno mamy równouprawnienie, dyskryminacji kobiet. Tak dobrze czytacie, dyskryminacji kobiet przez specyficzną część mężczyzn. Wolę się nie wypowiadać o tym, jak wielkiej części mężczyzn ona dotyczy, ponieważ zostanę przez nich tu i teraz zlinczowana. Zarzucicie mi, że po raz kolejny źle piszę o mężczyznach, to prawda, ale sami mnie do tego zmuszają. Dziś rano, jak zwykle, zaczęłam dzień od przeglądu informacji na salon24.pl i na pierwszym planie zauważyłam tekst "Sensacyjne wieści z Berlina. Dotyczą minister obrony Niemiec" temat wydał mi się interesujący, więc przeczytałam go. Tekst podał ogólnodostępne informacje, nie wniósł tak naprawdę nic nowego, do tego, o czym już czytałam.

Jednak powoływanie się na "Bild", to tak jakbyśmy powoływali się na portal plotkarski, a nie rzetelne biuro informacyjne. Jednak nie o tym chciałam pisać, wracając do tematu, przeczytałam tam liczne komentarze naszych "kolegów" blogerów i, prawdę mówiąc, wstyd mi było za nich. Panowie Ci widzą kobiety tylko przy"garach"... Komentarze owych geniuszy, to czysty seksizm. Oto kilka z nich:

"Tak więc

13 stycznia 2023, 22:28

4

2

@O123 

A ja i owszem, przecirwko.

Frauen - 3K. (Kinder, Kueche, Kirche).

Mogą sobie dowolnie zmienic pozycję Kirche"

"Tak więc

13 stycznia 2023, 22:24

6

0

Co oni tam kurwa już facetów nie mają?

Takie lsmpucery wiodą wojsko?

Kpmplrtn"

"Lapacz Much

13 stycznia 2023, 22:27

21

1

To na zdjęciu to kobieta?"

"Tak więc

13 stycznia 2023, 22:42

1

1

(Szwabskie) baby do garów!"

"Stary Wiarus

13 stycznia 2023, 23:58

29

2

Znaczy zamienią jedną głupią babę na drugą głupią babę? Panuje obecnie w Europie Zachodniej dziwna moda powierzania poważnych obowiązków (obrona, sprawy zagraniczne) głupim babom."

"Stary Wiarus

14 stycznia 2023, 01:07

12

2

@Marsala 


Mnie się już mylą te tłumy głupich bab, gdzie żadna nad tłum nie wystaje.Ale technicznie ma pan oczywiście rację – trzy ostatnie ministry obrony BRD to głupie baby (Ursula von der Leyen, Annegret Kramp-Karrenbauer, Christine Lambrecht) a ostatni mężczyzna na tym stanowisku (Thomas de Maizière) był kuzynem szpiona Stasi (Lothar de Maizière)."

"Orwell.84

14 stycznia 2023, 08:15

1

0

@K r z y s z t o f takie stare te szwabskie baby nie są, ale fakt, że nie młode. A że głupie to każdy widzi - tak samo jak Kopacz, Leszczyna, Dulkiewicz, itd."

Drodzy panowie, pomijając obraźliwe sformułowania dotyczące narodowości bohaterki artykułu, jest ona kobietą, podobnie jak wasze matki, siostry, żony i córki. Jeśli tak je postrzegacie, to im współczuję. Z waszych komentarzy bije brak szacunku i zwykły seksizm w stosunku do kobiet.

Wstyd pomyśleć, że kobiety pracujące zawodowo, biorące czynny udział w polityce wciąż muszą zmagać się z uprzedzeniami płciowymi męskich szowinistów. Jednak, jak dowodzą obecne wydarzenia, problem ten pozostaje, a seksizm wpływa na dyskurs polityczny, decyzje polityczne, które bezpośrednio mają wpływ na nasze codzienne życie.

Nie jest żadną tajemnicą, ze szowinistyczne zachowania i poglądy niektórych mężczyzn utrudniają kobietom życie w sferze zawodowej, politycznej, a nawet życiu prywatnym. Kim jest szowinista? To człowiek o poczuciu wyższości wobec osób płci przeciwnej. Najczęściej dotyczy on mężczyzn, choć obecnie i wśród kobiet ich nie brakuje. Istnieje wśród ludzi uprzywilejowanych, którzy mają uprzedzenia do ludzi zajmujących niższe pozycje i im to jawnie okazują. 

Tego rodzaju postawy dotykają kobiet we wszystkich zakątkach naszego społeczeństwa i choć agresywne przejawy mizoginii nie należą do rzadkości, szowinizm przejawia się coraz częściej w bardziej podstępnych formach. Na przykład seksistowski system przekonań niektórych polityków, którzy nie kryją się z nim w stosunku do swoich partyjnych koleżanek, wpływa na dyskurs polityczny. 

Kobiety spotykają się z nim na co dzień w urzędzie, w pracy, w miejscu zamieszkania, a nawet we własnym domu. Oczekuje się od nich podporządkowania się mężczyznom, mimo że zajmują często równorzędne lub wyższe stanowiska od nich. Panowie próbują z nich robić sobie prywatne sekretarki, uważając, że mają do tego prawo z uwagi, iż to oni są mężczyznami, więc mają większe prawa. Kobiety bardzo często spotykają się z mansplaningiem, czyli wyjaśnieniami im czegoś w protekcjonalny sposób, który zakłada, że ​​nie mają one wiedzy na dany temat. Często owi mężczyźni są przekonani, że robią im w ten sposób przysługę. 

Jednak protekcjonalność tych wymian jest wręcz namacalna. Podobnie urzędnik tłumaczący coś kobiecie uważa, że musi zrobić to szczególnie powoli i dokładnie lub ją zwyczajnie ignoruje, gdyż ta i tak tego nie zrozumie. No tak kobiety mają przecież ptasie móżdżki... Niestety i w domu są one podobnie traktowane. Znoszą to cierpliwie, ponieważ kochają partnerów i wierzą, że kiedyś zostaną docenione. Jednak, gdy już stracą nadzieję, odchodzą. Dopiero wtedy niektórzy panowie otwierają oczy, niestety, gdy jest już za późno.

Każdy człowiek jest inny, a płeć to nie wykładnik inteligencji, wiec może nadszedł czas by jej użyć i traktować ludzi z szacunkiem. Dzięki Bogu większość mężczyzn na salonie, to kulturalni i taktowni ludzie.

Źródła:

https://www.salon24.pl/newsroom/1276772,sensacyjne-wiesci-z-berlina-dotycza-minister-obrony-niemiec

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości