EdithKulpienski EdithKulpienski
352
BLOG

Dlaczego wartościowej kobiecie jest tak ciężko?

EdithKulpienski EdithKulpienski Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 108


Kobieta z zasadami to taka dinozaurzyca, altruistyczna dusza, która często stoi gdzieś z boku, obserwując wydarzenia, których jest sprawczynią, jednak mimo to nie chce być w centrum uwagi. Chce być po prostu anonimowa. Charakteryzuje ją głęboka wrażliwość na ludzką krzywdę, czułość, empatia i intuicja. To wszystko sprawia, że wchodzi głębiej niż przeciętny człowiek we wszelkie relacje, robiąc wszystko, co jest w jej mocy by otaczający ją ludzie byli po prostu szczęśliwi.

Jest osobą, która uważnie słucha innych i wyłapuje wszelkie niuanse z zachowania świadczące o potrzebie pomocy, na którą jest zawsze gotowa. Ta kobieta potrafi, mimo złego samopoczucia dbać o innych, nierzadko heroicznie bez potrzeby bycia zauważoną i docenioną. Jej siłą jest umiejętność samorealizacji oraz dążenia do spełnienia swoich marzeń i pasji, mimo przeciwności losu. A przy tym stawia dobro innych na pierwszym miejscu, mimo natłoku własnych zajęć, zawsze znajduje czas dla potrzebujących pomocy.

Wartościowa kobieta to niezależna kobieta, ona nie potrzebuje kogoś, by dobrze się czuć. Jej poczucie własnej wartości pochodzi z jej pięknego wnętrza, które akceptuje. Jest pewna siebie i świadoma swoich mocnych stron i możliwości. Chce się nimi dzielić z innymi. Ta kobieta jest przebojowa, nigdy nie ustępuje i nie cofa się przed niczym, dopóki nie doprowadzi do korzystnego zakończenia powierzonej jej misji. Sukcesem innych cieszy się jak swoim własnym. Przecież to o to chodzi, by uszczęśliwić ich i zobaczyć uśmiech goszczący na ich twarzach. To dla niej największa nagroda.

Wartościowa kobieta jest wszechstronną osobą, która zawsze stara się uczyć i rozwijać. Zawsze zadbana, zawsze znajduje chwilę dla siebie, rozumiejąc, jak ważne jest zrównoważone życie, zarówno fizycznie, emocjonalnie, jak i duchowo. 

Niestety taka kobieta nie jest atrakcyjna dla mężczyzn, który bowiem z nich chciałby mieć w łóżku chodzącą doskonałość?! Większość mężczyzn będzie z nią rywalizować, chcąc ją trochę naprostować. Tak jakby jej wewnętrzna siła rzutowała na poczucie ich męskości. Tylko silny mężczyzna będzie dla niej wsparciem i podporą, a słaby będzie się na nią złościł. Jego złość wynika z obawy, że zwyczajnie kobieta ze wszystkim poradzi sobie sama.

Kobieta wartościowa jest zazwyczaj samowystarczalna, sprawiając wrażenie, że mężczyzna nie jest jej do niczego potrzebny. Mężczyźni natomiast pragną czuć się potrzebni i być bohaterami domu w oczach swojej wybranki. Dlatego takie kobiety często czują się samotne, nawet jeśli są w związku. Zazwyczaj nierozumiane przez partnera, traktowane ozięble bądź ignorowane. Paradoksalnie, dbając o szczęście innych, same są go pozbawione. Choć nikt tak jak one, na nie zasługują. To smutne, ale ma tu zastosowanie zasada "szewc bez butów chodzi". 

Bardzo często tkwią latami w toksycznych relacjach, ponieważ ich zasady i silny kręgosłup moralny, nie pozwala im, ot tak odejść od toksycznego partnera. Stawiają bowiem dobro innych, przed własnym. Dlatego cierpią katami w milczeniu dla dobra innych, nigdy nie poznając smaku prawdziwego szczęścia.

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości