EdithKulpienski EdithKulpienski
556
BLOG

Dlaczego współcześni ludzie mają problem z wiernością?

EdithKulpienski EdithKulpienski Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 121


Dlaczego się w kimś zakochujemy? Powody tego mogą być tajemnicą, natomiast powody, dla których pozostajemy w sobie zakochani, są dla każdego jasne jak słońce. Związek pełen zaangażowania buduje namacalną więź między dwojgiem kochających się ludzi. To obietnica bycia uczciwym, lojalnym i wiernym drugiej osobie. To właśnie wierność jest najważniejszym aspektem udanego związku. To ona buduje wzajemne zaufanie. Dlaczego więc ludzie, którzy nas kochają, zdradzają?

Zdrada ukochanej osoby jest bolesnym doświadczeniem, czujemy, jakby nasz świat runął w gruzach. Dlaczego człowiek, który deklaruje swoją miłość do nas, nie potrafi być nam wierny? Krótka i prosta odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​prawdopodobnie boi się zaangażowania. Zdradzając nas, sabotuje naszą relację, gdy sprawy według niego zaczynają robić się zbyt poważne… i wpada w panikę. Co sprawia, że tak się czuje?

Przyczyny mogą być różne, jedną z nich może być brak poczucia własnej wartości. Może to być powodem braku pewności siebie i zwątpienia w fakt, czy zasługuje na naszą miłość. A gdy widzi, że nasza fascynacja nim przeradza się w prawdziwą miłość, może to wywołać w nim strach, który popycha go w kierunku sabotowania relacji. Odzywa się w nim mechanizm obronny, który ma zapobiec w przyszłości ewentualnemu odrzuceniu, gdyby związek okazał się błędem. 

Może to być również strach przed zranieniem nas. Widząc nasze rosnące zaangażowanie, partner może wpaść w panikę, zwłaszcza gdy ma wątpliwości co do związku z nami na całe życie. Uczucie to można jednak złagodzić po pierwsze mniejszymi oczekiwaniami z jego strony w stosunku do nas, jak również naszymi w stosunku do niego. Po drugie byciem odpowiedzialnym za własne uczucia i działania. Również uznanie, że jesteśmy tak samo odpowiedzialni za własne, które są poza jego kontrolą. Jedyne, co może zrobić, to dążyć do spełnienia naszych potrzeb i oczekiwań.

Po trzecie żyć chwilą, nie wybiegając daleko w przyszłość. Nie warto zastanawiać się, co będzie, jeśli będzie, bo wszystko może się zdarzyć. Może być idealnie, ale równie dobrze może pójść wszystko nie tak. Zamiast się nad tym zastanawiać, lepiej gasić bieżące problemy i pracować nad naszą relacją, która z czasem będzie się rozwijać. Jeśli będziemy wierni sobie, pokazując partnerowi nasze oddanie, zbudujemy głęboką więź emocjonalną, która będzie fundamentem silnego związku. 

Kiedy wiemy, że partner jest uczciwy i stoi po naszej stronie, możemy śmiało stawić czoła wspólnemu życiu, będąc pewnym, że mamy stabilny związek. Szczerość jest kluczowym elementem zdrowego związku. Pomaga nam uniknąć szkodliwego nadużycia zaufania i wyznacza realistyczne oczekiwania. Budowanie zaufania to cały proces, nie wystarczy obiecywać wiecznej miłości, trzeba to udowodnić przede wszystkim swoimi czynami. Bycie lojalnym, to jedyny sposób na stworzenie silnego związku.

Zachowanie wierności daje nam poczucie dumy, zwłaszcza gdy traktujemy partnera z miłością, szacunkiem i uczciwością. Z perspektywy osoby, która nigdy nie dopuściła się zdrady, muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie bycia w związku z kimś, kogo zdradzałabym lub kto zdradzałby mnie. Niewierność niszczy zaufanie i rani partnera, wywołując w nas poczucie winy, które rani i nas samych. Warto pamiętać, że by z kimś być, trzeba z nim być na 100 procent.

Tłumaczenia pod tytułem mężczyźni są z natury poligamiczni, jest zwykłą wymówką. Widocznie ci, którzy tak twierdzą, nigdy nie byli zakochani. Mężczyźni bowiem bywają bardziej monogamiczni, niż nam się wydaje. Zależy to tylko dla kogo?! Nie prawdą jest również, że trudno zachować wierność. Jeśli się kogoś kocha, to zupełnie naturalne. 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości