5 obserwujących
176 notek
81k odsłon
536 odsłon

Warszawa bogatsza o Nergala vel Holocausto

Wykop Skomentuj4

Kilka miesięcy temu na stałe w Warszawie zamieszkał "artysta" o wysublimowanym, wiele mówiącym pseudonimie Holocausto. Ten " wybitny" gdynianin z pochodzenia zdobył przebojem stołeczne media.

 

Nergal vel Holocausto wydaje się być pupilem warszawskich elit artystycznych. Świadczyć o tym może między innymi to że wraz z grupą Behemoth był trzykrotnie nominowany do Fryderyka. Poczesne miejsce postać Nargala vel Holocausto znajduje na stronach dziennika Gazeta Wyborcza, często poruszającej na swoich łamach problematykę antysemityzmu. Holocausto przedstawiany w "GW" jako "ceniony wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów" jest "artystą" o bardzo specyficznych poglądach. Drukowane są z nim wywiady, relacje z poczynań i inne laurki. Niestety dziennikarze GW nie poprosili "artysty" o wytłumaczenie pochodzenia jego pierwszego z artystyczno-ideologicznych pseudonimów.

Prokuratura podejrzewała Holocausto o to iż jego teksty "promują zabójstwa". Na koncertach nazywał kościół Katolicki "zbrodniczą sektą". Podczas jednego z występów podarł Biblię a jej karty zostały spalone przez uczestników "imprezy". Został za to oskarżony w związku z obrażeniem uczuć religijnych. Holocausto był propagatorem szeroko pojętego Satanizmu.

Jeden z dziennikarzy GW następująco podsumowuje jego działalność: "Warto więc przyjrzeć Nergalowi nie tylko przez pryzmat demonicznej charakteryzacji i kontrowersyjnych wypowiedzi, ale biorąc na warsztat jego dorobek artystyczny doceniany przez krytyków i fanów na całym świecie."
 
Nagle nastąpiło coś dramatycznego i zupełnie nieoczekiwanego. Łukasz Kamiński z GW opisał to w ten sposób: "Jeden z najlepszych (to opinia subiektywna) i najbardziej rozpoznawalnych (to już bezdyskusyjny fakt) polskich muzyków zapadł ostatnio na ciężką chorobę". Chodzi  o białaczkę.
 
Holocausto  z czynnego propagowania tak zwanego zła zajął się czynnym propagowaniem tak zwanego dobra, czyli zaczął namawiać ludzi do wpisania się  w  rejestrze dawców szpiku. Historia ta może zadziwić swoją przewrotnością. Życzymy Nargalowi vel Holocausto szybkiego powrotu do zdrowia oraz liczymy na to iż Warszawa odmieni go na trwałe.
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale