5 obserwujących
176 notek
81k odsłon
430 odsłon

Claude Lanzmann w Warszawie

Wykop Skomentuj

 

Słynny francuski reżyser, dokumentalista, reporter oraz autor promuje w Polsce swoją autobiografię zatytułowaną "Zając z Patagonii".
 
 
Więźniowie obozu w Mauthausen. Więźniowie
 
obozu w Mauthausen.
 
W poniedziałek 8 listopada w godzinach 15:00-16:30 w Mediatece Instytutu Francuskiego w Warszawie odbędzie się konferencji prasowa z Lanzmannem. Następnie o godzinie 18:00 w Klubie Gazety Wyborczej przy ulicy Czerskiej 8/10 Anna Bikont poprowadzi spotkanie z reżyserem "Shoah".

Lanzmann był członkiem francuskiego ruchu oporu w czasie Drugiej Wojny Światowej. Po Jean-Paul Sartrze i Simone de Beauvoir przejął prowadzenie ich periodyku "Les Temps Modernes”. Do historii przeszedł jako twórca  dziewięcioipółgodzinnego film dokumentalnego "Shoah" opowiadającego o "zagładzie" europejskich Żydów w czasie Drugiej Wojny Światowej. Film ten pokazujący miedzy innymi Polaków, jako współodpowiedzialnych za "zagładę" odegrał ogromna rolę w światowej percepcji "Shoah". Lanzmann nie używa terminu Holocaust twierdząc iż nie ujmuje on w pełni tego co się wówczas stało.
 
 
KOMENTARZ

 

Ciekawe czy w czasie spotkania zostanie poruszony temat artysty o wdzięcznym pseudonimie Holocausto, promowanego ostatnio na łamach Gazety Wyborcze

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale