5 obserwujących
176 notek
83k odsłony
  237   0

Warszawski startup!

Mark Zuckerberg twórca Facebooka według „Forbes” awansował z 135 na 35 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Jak to jest z warszawskimi start-upami?
 
Mimo iż w polskiej Wikipedii nie ma definicji terminu "startup" to ten termin jednak istnieje i co lepsze - ma swój precyzyjny desygnat. Mowa o błyskotliwym internetowym projekcie który z właściciela błyskawicznie czyni milionera (Nasza Klasa) lub miliardera (Facebook).

Na razie nic nie wiadomo o jakimś warszawskim startup'ie który uczyniłby swojego właściciela bogaczem, ale może stanie się tak za sprawą praskiej Startup School. W niej to na bazie Twojego pomysłu "grupa młodych ludzi, którzy swoimi pomysłami i zapałem do pracy chcą podbić Internet, przez  3 miesiące może pracować codziennie, od rana do późnych godzin wieczornych, żeby udowodnić Wam, że chcieć to móc." Nad czym pracowano tam w te wakacje? To niektóre z projektów:

AdOut - "Platforma reklamowa oparta na linkach wychodzących. Skoro generujesz innym ruch, to dlaczego miałbyś na tym nie zyskać? Dajemy Ci dodatkową powierzchnię reklamową i sprawiamy, że znów warto linkować!".

AllinWeekend - "Wolisz surfować po Europie niż po Internecie? Surfuj z nami, a wyprawimy Cię do jednego z najatrakcyjniejszych miast Europy. Zapewniamy tani przelot, dogodny apartament i praktyczny przewodnik! Dzięki trasom rekomendowanym przez użytkowników i bogatej ofercie pakietów tematycznych dostosujesz weekendowy wypad do swoich potrzeb i możliwości. Oderwij się od biurka i leć z nami na weekend!"

ClubShare - "Program współwłasności i dzielenia się rzeczami. Kupujemy razem, na spółkę, grupowo. Dobra luksusowe, niszowe, nietypowe. Wszyscy razem i każdy z osobna."

PykPyk - "Rewolucja w przesyłaniu pieniędzy. Za pomocą jednego ruchu będziesz mógł rozliczyć się ze swoimi najbliższymi znajomymi. Nigdy więcej zaprzątania sobie głowy długami za wspólny rachunek."

Wirtualna Poczta - "Nie wszystko da się wysłać za pomocą maila. Czasem po prostu musisz stanąć w kolejce, żeby wysłać list. Wirtualna Poczta to miejsce, w którym bez wychodzenia z domu wyślesz list tak, jak do tej pory e-mail. Nigdy więcej nie będziesz musiał stać w kolejce. Wygodnie, sprawnie, przyjemnie i prosto. Wystarczy komputer i Internet. Resztę zrobimy za Ciebie."

Majątek Marka Zuckerberga to około 6,9 mld dol. Może warto dołączyć do niego realizując swój własny startup?
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale