5 obserwujących
176 notek
83k odsłony
  241   0

Festiwal WARSZAWA JEST KOBIETĄ!

To już 2. edycja tego festiwalu. Pierwsza odbyła się rok temu i była niewątpliwym sukcesem. Już za parę dni rozpocznie się to specyficzne święto kobiet nie nawiązujące do tradycji 8 marca.

 

Pod Pałacem Kultury i Nauki
 
Fot. Adam Pańczuk Kinga Sochacka (z lewej) i Katarzyna Kazimierowska pod PKiN
 
Tym razem festiwal zadedykowany jest "kobietom u władzy! Siłaczkom, przodowniczkom, olbrzymkom! Warszawskim Calendar Girls oraz warszawiankom - cudzoziemkom!". W czasie trwania festiwalu odbędzie się wiele spotkań z wyjątkowymi kobietami w tym między innymi z Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz, Barbarą Labudą, czy Agnieszką Graff. Oprócz naszych rodzimych "wyjątkowych" poznamy również warszawianki-cudzoziemki takie jak pochodząca z Afganistanu Liza Sherzai, Gianna Benvenuto z Urugwaju oraz Elena Egovora - śpiewaczka z Rosji.

 
Festiwal to jednak nie tylko spotkania z kobietami, ale także koncerty, pokazy filmów, spektakle, wystawa, oraz dość charakterystyczny element imprezy: Ciuch Exchange & kiermasz. Jak twierdzą organizatorki imprezy, czyli Katarzyna Kazimierowska i Kinga Sochacka, to wydarzenie to doskonała okazja do wietrzenia szaf oraz robienia zakupów. W ofercie mają być między innymi specjalne torby festiwalowe.
 
W ramach wystawy obejrzymy zdjęcia 12 wyjątkowych warszawianek zrobione przez Adama Pańczuka - laureata I nagrody w konkursie Grand Press Photo 2009 w kategorii "Ludzie". Dzięki tej wystawie zaprezentują się w specyficzny sposób bo nawiązując do filmu "Calendar Girls" m.in. Małgorzata Bocheńska, Andy Rottenberg, Beata Geppert, Irena Groblewska. Przypomnijmy, że film opowiada historię kilku kobiet reprezentujących grupę wiekową 50+, które postanawiają wydać kalendarz ze swoimi nagimi zdjęciami. W takim kontekście wystawa zdjęć Pańczuka może się okazać hitem.
 
Dla wielbicieli kina i teatru przygotowano pokazy filmów takich jak "Dziewczyna z plakatu", "Dzień za dniem", "24 godziny Jadwigi L.", oraz spektakle w tym między innymi "Jackie. Śmierć i księżniczka" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej po którym odbędzie się spotkanie z twórcami i Kazimierą Szczuką.
Zaplanowana jest też impreza festiwalowa zatytułowana "Girls Wanna Have Jazz!" podczas którego zagra kwartet jazzowy ze Sławkiem Uniatowskim na czele oraz DJ Burn Reynolds. Festiwal zamknie koncert  zespołu Federacja.
 
Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, Galerii Nizio, Teatrze Staromiejskim i Teatrze Wytwórnia w dniach 26 listopada do 4 grudnia 2010 roku. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na oficjalnym blogu Warszawa jest kobietą.
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale