Blog
Rozważania Głupca
el.Zorro
el.Zorro Głupcem z Tarota
13 obserwujących 233 notki 152733 odsłony
el.Zorro, 2 maja 2017 r.

Obchody 1.Maja, a szacunek Polaków do rzetelnej pracy.

278 20 0 A A A
W przeciwieństwie do Polaków, nawet papieże szanują ludzi pracy! / Mat. Google.
W przeciwieństwie do Polaków, nawet papieże szanują ludzi pracy! / Mat. Google.

Dogmatycy Kościoła rzymskiego pracę uznali za karę boską.

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwanym też potocznie Świętem 1.Maja.

Jakby nie wyznawać prawicowych poglądów, trzeba zauważyć, że NAWET pontifex Pius XII uznał, że przecież „człowiekiem pracy” był nawet Jezus Nazyrejczyk, (obwołanym potem przez katolików Chrystusem, czyli z łaciny na polski: Zbawicielem, mylnie zwany Nazarejczykiem), zanim nie rozpoczął działalności misyjnej, a jego opiekun tym bardziej, utrzymywał się wedle Ewangelii z uprawiania rzemiosła. Zatem, skoro SAM „Bóg-człowiek” miał w swoim CV zapisane, „pochodzenie: robotnicze”, no to nie pozostaje nic innego, jak 1 maja ustanowić wspomnienie św Józefa, patrona ludu pracującego.

Trzeba też WYRAŹNIE ODDZIELIĆ osoby pracujące od obiboków którzy jedynie są zatrudnieni i wszelkimi możliwymi metodami próbują udowadniać, iż płacenie im za samo przychodzenie do miejsca zatrudnienia jest zaszczytem, dla tych, których kosztem zdobywają środki na utrzymanie, nie tylko własne.

Z drugiej strony, obiektywnie oceniając „dorobek” solidarnościowych „elyt”, z liderami PO i PiS na czele, to nachodzi konkluzja, że może lepiej, jak ta zgraja nieudaczników, szalbierzy i dyletantów w jednym, NIC NIE ROBI, niż, uchowaj Boże, zacznie pracować, czyli coś „restrukturyzować” lub „zmieniać na lepsze”, bo wówczas zaczynają się dla Polaków poważne problemy.

Najlepiej widać na poletku ochrony pasożytów z NFZ i konowałów z lekarskimi dyplomami przed pacjentami, gdzie wbrew zapisom Konstytucji Rp, priorytet mają procedury oparte o kostny leczenia, nad zapisanym w Konstytucji prawem do ochrony zdrowia.

Więc dziś Polacy powinni gromadnie okazywać solidarność z tymi Polakami, którzy UCZCIWIE zarabiają na swoje utrzymanie, a organy władzy, czy to państwowej, czy samorządowej, powinny w tym dniu takie podejmować działania, aby ludzie pracujący oraz weterani pracy mogli się czuć ważną częścią społeczeństwa.

Przecież już w starożytnym Rzymie pospólstwo wołało pod adresem cezarów: „panem et circenes”, („chleba i igrzysk”, dla angielskojęzycznych), a cezarowie, zamiast napuszczać na domagające się socjalu motłoch kohorty Pretorian, grzecznie rozkazywali wydawać darmowe zboże, lub chleb, wino, oraz organizowali otwarte dla pospólstwa igrzyska. Z resztą nie tylko cezarowie byli hojnymi dla pospólstwa! Bardzo hojnym był krwawy dyktator Sulla, czy Pompejusz, a suma 75 denarów na obywatela Rzymu, wydawana na ten cel z kasy państwa, była znaczącą, bo odpowiadała wadze 30 dag srebra!

A to po przeliczeniu na obecne złote daje około 1 tysiąca złotych!!!

Zatem aby dorównać Imperium Romanum na polu socjalu, Budżet Polski musiałby TYLKO na zapomogi i imprezy masowe wydawać rocznie, bagatelka ...35`000`000`000 złotych (słownie 35 miliardów)!!!

A przecież nie tylko pałac cezarów fundował darmochę pospólstwu! Równie hojna, a czasem i hojniejsza była elita Imperium, próbując sobie takim zachowaniem kupić „sympatię motłochu”, rzeczy wręcz bezcennej zarówno w pałacowych intrygach, jak i przy obejmowaniu lukratywnych synekur , które w Imperium Romanum były kadencyjne.

I to nie na wynagrodzenia różnej maści pasożytów, jacy dziś dekują się po MOPS-ach, czy organizatorów imprez, ale TYLKO na to, co skonsumuje pospólstwo!!!

Wróćmy jednak do dnia dzisiejszego i spróbujmy poszukać choćby śladów obchodzenia tego bardzo wymownego święta w Polsce Anno Domini 2017.

Czyniąc to, Zorro odnosi wrażenie, że w Polsce NIE MA ludzi z pracy się utrzymujących, a jeśli są to jest im tak dobrze, że aż wstydzą się utożsamiać z Proletariatem!

Być może brak informacji o pierwszomajowych obchodach w Polsce i w ogóle na Świecie to wynik ...braku profesjonalizmu polskich redaktorów i dziennikarzy, a może to efekt „długiego weekendu”, grunt, że w ogólnopolskich portalach jedyny news tyczy ksenofobicznych zadymiarzy, którzy raczyli sprofanować unijna flagę w ramach polskiej kampanii wyborczej do Europarlamentu!

Nieco lepiej w lokalnych mediach, ale i tam główny nacisk jest położony na to, że KOMUŚ SIE NIE PODOBA to święto, bo więcej uwagi jest poświęcone ksenofobicznym zadymiarzom, często członkom kibolskich bractw lokalnych drużyn futbolowych, niż postulatom społeczności utrzymującej się z pracy najemnej.

ALE SPORO JEST KŁAMSTW inicjowanych przez opryczninę IPN, sprowadzających się do quasi naukowych wspomnień, sprowadzonych głównie do linii propagandowej treści: „PRL zmuszało Polaków do udziału w pierwszomajowych pochodach”.

Owszem BYŁY rano 1 maja listy obecności, ale służyły one przeważnie po to, aby na ich podstawie WYDAWAĆ DARMOWE TALONY żywnościowe na organizowanych po pochodach festynach, a nie do dyscyplinowania robotniczej braci!

Opublikowano: 02.05.2017 10:05.
Autor: el.Zorro
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wiem, że nic nie wiem, ale to więcej, niż wykładają na uniwersytetach.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pewnie z tego tylko powodu nie trafiła na pierwszą stronę, gdzie, jak zawsze, pierwszeństwo...
  • Nie sądzę, a raczej jestem pewny, aby w Ysraelu lub USA, gdyby policmajster nadużył...
  • Nieodżałowanej pamięci x.Tischner, za umiłowanymi przez siebie Góralami, mawiał: "Na tym...

Tematy w dziale Kultura