8 obserwujących
87 notek
50k odsłon
  277   0

Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Daniłow poparł polskie roszczenia

Rosjanie nie próżnują. Wyciągną każdą wypowiedź i wykorzystają do ogłupiania swojego narodu, by stał się posłusznym orężem w imperialnej polityce putinistów. Jednym z tematów głównych jest dziś polski atak na Kaliningrad. Rano na sajtach jednego z najbardziej popularnych portali internetowych gazeta.ru ukazał się następujący tekst:Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow poparł pomysł byłego dowódcy polskich sił lądowych gen. Waldemara Skrzypczaka o potrzebie powrotu Polski do Kaliningradu. O tym informuje RIA Novosti .

Jego zdaniem polskie roszczenia do rosyjskiego regionu mogą ingerować w specjalne operacje Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.

„Mogę powiedzieć, że Polska, choć nie na oficjalnym poziomie, już wysuwała roszczenia do obwodu kaliningradzkiego. To na pewno by nam pomogło” – powiedział Daniłow.

W przeddzień były dowódca Wojsk Lądowych RP gen. Waldemar Skrzypczak wezwał do poruszenia sprawy Kaliningradu, który jego zdaniem jest "terytorium Polski".

Skrzypczak już wcześniej wypowiadał się prowokująco na temat Kaliningradu i Rosji w ogóle. Powiedział więc, że obwód kaliningradzki jest „bramą” wiodącą na Bałtyk i na nizinę polską. Podkreślił, że przez te miejsca wiedzie droga do Europy Środkowej i Zachodniej, dlatego region ten ma kluczowe znaczenie w strategii politycznej i militarnej Federacji Rosyjskiej.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale