9 obserwujących
17 notek
25k odsłon
  216   1

Projekt ustawy i pytań kilka

[  Kultura  ]  >  [  Media  ]

Na Salonie (i nie tylko) rośnie temperatura podgrzewana gorącą dyskusją pod licznymi notkami poświęconymi projektowi ustawy o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Jako że lubię wiedzieć, o czym ludzie dyskutują, tzn. jak wygląda przedmiot dyskusji, zajrzałam na sejmowe strony. I co znalazłam?

Ano na stronie (Przebieg procesu legislacyjnego) https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/proces.xsp znalazłam dwa projekty, a mianowicie

  • Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o kinematografii  - projekt mający na celu wykonanie prawa Unii Europejskiej - projekt dotyczy modyfikacji zasad ustalania jurysdykcji względem dostawców usług medialnych oraz wprowadzenia wykazu audiowizualnych usług medialnych na żądanie, służącego ustalaniu podmiotów podlegających polskiej jurysdykcji, który wpłynął do Sejmu 30 czerwca;
  • Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji - projekt dotyczy doprecyzowania regulacji umożliwiających efektywne przeciwdziałanie przez KRRiTV możliwości przejęcia kontroli nad nadawcami rtv przez dowolne podmioty spoza UE, w tym podmioty z państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa - który wpłynął do Sejmu 7 lipca.

Projekt rządowy: druk nr 1340

Projekt poselski: druk nr 1389

Aha... no to proszę mi teraz powiedzieć

  • który projekt czytali autorzy notek sygnowanych przez Salon24 news?
  • którego projektu broni Morawiecki?
  • który projekt oburzył TVN i ambasadę USA?
  • który projekt przeczytał każdy z komentujących te sprawę?
Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura