www.rogala.pl
Pomocny Poprzez Edukowanie
6 obserwujących
380 notek
274k odsłony
  219   0

Jaki może być scenariusz ratowania naszej planety?

Wierzysz w to, że plan ratowania życia na Ziemi poprzez powstrzymanie efektu cieplarnianego jest scenariuszem bazowym dla ludzkości?

Bogaci mają coraz więcej pieniędzy. Ich majątki są niebotyczne. Rozwój nowych technologii w tempie hiperboli daje im coraz więcej możliwości realizowania równie niebotycznych marzeń! Mogą przygotowywać zupełnie inny plan ratowania życia na błękitnej planecie - w całkowitej tajemnicy - ze względu na konsekwencje dla większości. 

Plan tylko dla siebie! 

Taki hipotetyczny scenariusz byłby o wiele bezpieczniejszy dla naszej planety - dla zachowania życia na Ziemi w jego niezwykłej różnorodności i pięknie. A to czyni go jeszcze bardziej prawdopodobnym. Co więcej daje autorom tych planów "moralne" usprawiedliwienie.  Opisałem go w formie scenariusza filmu fabularnego, który zdobył liczne wyróżnienia na międzynarodowych konkursach scenariuszowych w 2013 i 2014 roku: 

5 miejsce - Barcelona International Film Festival; 

Top 4 - Life Fest Film Festival in Los Angeles,

Top 10 - Awareness Film Festival in Santa Monica,

finał - Beverly Hills Film Festival i OAXACA FF w Meksyku.

Pomimo tych wyróżnień nie udało mi się „przelać” jego treści na ekran, chociaż było blisko. Chcę podzielić się jego treścią w formie powieści publikowanej w odcinkach na moim blogu. Dlaczego? Bo opisana przeze mnie przyszłość stała się dzisiaj bardziej prawdopodobna niż w momencie, gdy ją przelałem na papier w formie scenariusza (6 lat temu).

To oczywiście fantastyka. Jednak uważam, że dość realistyczna. Przedstawia przyszłość bardzo ponurą dla większości z nas!  Zapraszam do lektury. Zachowałem tytuł angielski, bo najlepiej oddaje treść powieści (powieść jest publikowana w języku polskim). 

Link do pierwszych dwóch części powieści
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura