85 obserwujących
3152 notki
1798k odsłon
321 odsłon

W przyszłym miesiącu - powtórka z rozrywki

Wykop Skomentuj13

   Dziś [20.12.2019] Sejm uchwalił nowelizację ustawy o sądach "dyscyplinującą" sędziów {TUTAJ}. Stało się tak mimo burzliwych protestów opozycji. Miała ona możliwość zablokowania tego głosowania, ale ponad 30 jej posłów nie przyszło do Sejmu i nie wzięło w nim udziału. "Totalna opozycja" wykazała się po raz kolejny totalną nieudolnością. Nie udało się jej zorganizować wystarczająco licznych protestów przez Sejmem i sądami. Jednym słowem - klapa. Nie pomógł nawet głos Komisji Europejskiej.

  Teraz nowelizacja trafi do Senatu. Ma się on zająć nią najprawdopodobniej miedzy 15 a 17 stycznia. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ze swej strony zapowiedział, że wykorzysta na konsultacje regulaminowo przysługujące na to 30 dni {TUTAJ}. Jeśli Senat podzieli poglądy swego marszałka, to odrzuci ustawę lub przynajmniej zaproponuje liczne poprawki. Wtedy nowelizacja wróci do Sejmu i będzie ponownie glosowana. Czeka więc nas powtórka z rozrywki. Ciekawe, czy opozycja znów będzie się tak awanturować?.

  Sprawa sądów przykryła wszystkie inne tematy, jakimi zajmował się dziś Sejm. Przede wszystkim odrzucił on protest Senatu przeciw podwyżce akcyzy na alkohol i tytoń. {TUTAJ}:

  "Sejm odrzucił uchwałę Senatu, który sprzeciwił się podwyżce akcyzy o 10 proc. Oznacza to, że ustawa przygotowana przez resort finansów trafi teraz na biurko prezydenta. Za odrzuceniem uchwały Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o akcyzie głosowało 240 posłów, przeciw było 202, 4 wstrzymało się od głosu.".

  Poza tym Sejm wybrał nowych członków PKW {TUTAJ} oraz jednego sędziego TK. Jak więc widać - dzisiejsze posiedzenie było owocne.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo