82 obserwujących
3027 notek
1701k odsłon
693 odsłony

Idioci też mają prawo do życia, czyli "Niebieski Wieloryb"

Wykop Skomentuj11

  Dziś [22.03.2017] w portalu RMF24.pl przeczytać można {TUTAJ

(link is external)} informację: "14-latkowie okaleczyli się, grając w "niebieskiego wieloryba"?".  Dowiadujemy się, iż:

  "Prokuratura w Grodzisku Mazowieckim przesłuchuje 14-latkę, która trafiła do szpitala z samookaleczeniami w kształcie wieloryba. Śledczy podejrzewają, że dziewczynka grała w niebezpieczną grę internetową "niebieski wieloryb". Śledztwo ws. gry wszczęła też wielicka prokuratura po zawiadomieniu o 14-latku, który się samookaleczał. (...) Gra "niebieski wieloryb" jest popularna wśród nastolatków m.in. w Rosji. Jej uczestnicy po rejestracji na stronie internetowej mają otrzymywać codziennie zadanie do wykonania, polegające np. na samookaleczeniu i oglądaniu filmów z treściami sadystycznymi. Ostatnim zadaniem, jakie ma wykonać uczestnik, ma być samobójczy skok z wysokiego budynku. (...)
  Wczoraj informowaliśmy, że do szpitala trafił 15-latek z Gliwic z głębokimi ranami ciętymi przedramion. Wszystko wskazuje na to, że grał w "niebieskiego wieloryba".
Z kolei w ubiegłym tygodniu szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo wsprawie trzech przypadków samookaleczeń, których dokonali szczecińscy uczniowie pod wpływem "niebieskiego wieloryba". Śledztwo rozpoczęło się po zawiadomieniu dyrektora jednej z zachodniopomorskich szkół.".

  Jeden z komentarzy pod tym wpisem brzmiał:

  "~Tata -Dzisiaj (13:43)
To nie są żarty , mój syn chodzi do 5 klasy podstawówki w Małopolsce, wczoraj była policja w szkole trójka dziewcząt z jego klasy grała w wieloryba (pocięte ręce ramiona itd...) ((((".

  To rzeczywiście nie są żarty.  Czytałam, że w Rosji już ponad 130 osób popełniło samobójstwo z powodu tej gry [patrz {TUTAJ(link is external)}].  Niektórzy uważają, że to  po prostu przejaw działania teorii Darwina - najgłupsze i najbardziej nieprzystosowane osobniki same się eliminują.  W związku z tym nie ma się czym specjalnie martwić

  .  Pragnę jednak przypomnieć, że idioci też mają prawo do życia.  W związku z tym należy apelować do policji i prokuratury, by złapali inicjatorów tej gry i tych którzy nią kierują.  Ich miejsce jest w kryminale.  Nakłanianie do samookaleczeń i samobójstw to przecież przestępstwa i to poważne.  Ta historia robi też na mnie wrażenie czegoś w rodzaju testu broni psychologicznej.  Tym bardziej warto się dowiedzieć, kto stoi za "Niebieskim Wielorybem".

 

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo