Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
73 obserwujących 2872 notki 1537689 odsłon
elig, 22 marca 2017 r.

Idioci też mają prawo do życia, czyli "Niebieski Wieloryb"

693 11 0 A A A

  Dziś [22.03.2017] w portalu RMF24.pl przeczytać można {TUTAJ

(link is external)} informację: "14-latkowie okaleczyli się, grając w "niebieskiego wieloryba"?".  Dowiadujemy się, iż:

  "Prokuratura w Grodzisku Mazowieckim przesłuchuje 14-latkę, która trafiła do szpitala z samookaleczeniami w kształcie wieloryba. Śledczy podejrzewają, że dziewczynka grała w niebezpieczną grę internetową "niebieski wieloryb". Śledztwo ws. gry wszczęła też wielicka prokuratura po zawiadomieniu o 14-latku, który się samookaleczał. (...) Gra "niebieski wieloryb" jest popularna wśród nastolatków m.in. w Rosji. Jej uczestnicy po rejestracji na stronie internetowej mają otrzymywać codziennie zadanie do wykonania, polegające np. na samookaleczeniu i oglądaniu filmów z treściami sadystycznymi. Ostatnim zadaniem, jakie ma wykonać uczestnik, ma być samobójczy skok z wysokiego budynku. (...)
  Wczoraj informowaliśmy, że do szpitala trafił 15-latek z Gliwic z głębokimi ranami ciętymi przedramion. Wszystko wskazuje na to, że grał w "niebieskiego wieloryba".
Z kolei w ubiegłym tygodniu szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo wsprawie trzech przypadków samookaleczeń, których dokonali szczecińscy uczniowie pod wpływem "niebieskiego wieloryba". Śledztwo rozpoczęło się po zawiadomieniu dyrektora jednej z zachodniopomorskich szkół.".

  Jeden z komentarzy pod tym wpisem brzmiał:

  "~Tata -Dzisiaj (13:43)
To nie są żarty , mój syn chodzi do 5 klasy podstawówki w Małopolsce, wczoraj była policja w szkole trójka dziewcząt z jego klasy grała w wieloryba (pocięte ręce ramiona itd...) ((((".

  To rzeczywiście nie są żarty.  Czytałam, że w Rosji już ponad 130 osób popełniło samobójstwo z powodu tej gry [patrz {TUTAJ(link is external)}].  Niektórzy uważają, że to  po prostu przejaw działania teorii Darwina - najgłupsze i najbardziej nieprzystosowane osobniki same się eliminują.  W związku z tym nie ma się czym specjalnie martwić

  .  Pragnę jednak przypomnieć, że idioci też mają prawo do życia.  W związku z tym należy apelować do policji i prokuratury, by złapali inicjatorów tej gry i tych którzy nią kierują.  Ich miejsce jest w kryminale.  Nakłanianie do samookaleczeń i samobójstw to przecież przestępstwa i to poważne.  Ta historia robi też na mnie wrażenie czegoś w rodzaju testu broni psychologicznej.  Tym bardziej warto się dowiedzieć, kto stoi za "Niebieskim Wielorybem".

 

Opublikowano: 22.03.2017 18:40.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Warto przeczytać wywiad z E.Mistewiczem:...
  • Komentarz z Ekspedyt.org:   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat)...
  • @ogrodniczka   Czasami - bardzo rzadko.

Tematy w dziale Społeczeństwo