21 obserwujących
968 notek
1331k odsłon
  261   0

PKN ORLEN wyemituje euroobligacje za miliardy euro

PKN ORLEN wyemituje euroobligacje za milardy euro. fot. Twitter/PKN ORLEN
PKN ORLEN wyemituje euroobligacje za milardy euro. fot. Twitter/PKN ORLEN

PKN ORLEN poinformował o zgodzie Rady Nadzorczej na stworzenie programu emisji średnioterminowych euroobligacji. Wartość nominalna wyemitowanych, a niewykupionych obligacji nie może przekroczyć 5 mld euro.

Obligacje w ramach programu będą mogły być emitowane w wielu transzach i walutach, o różnej strukturze odsetkowej i terminach zapadalności.

Po sukcesie krajowych, pora na euroobligacje

Euroobligacje będą mogły być emitowane jako tzw. obligacje zielone lub zrównoważone. PKN ORLEN będzie mógł ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii euroobligacji do obrotu na Euronext Dublin, na GPW w Warszawie lub do dopuszczenia przez inny podmiot prowadzący rynek regulowany. Emisja każdej serii ma być zatwierdzana przez zarząd spółki.

- Sukces emisji krajowych obligacji wyraźnie pokazuje, że uczestnicy rynku finansowego postrzegają nas jako atrakcyjnego i wiarygodnego partnera, a kierunek naszych działań biznesowych za słuszny. Zainteresowanie inwestorów i sprzyjające warunki rynkowe to dla nas jasny sygnał, by podjąć intensywne działania, które pozwolą nam skorzystać również ze środków zagranicznych - oświadczył prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

- Pozyskane w ten sposób środki zamierzamy przeznaczyć na realizację kluczowych dla przyszłości spółki projektów, które m.in. wpłyną na ograniczenie emisji CO2 i rozwój odnawialnych źródeł energii. Tym samym wzmocnią naszą pozycję na międzynarodowym rynku i przyniosą wymierne korzyści akcjonariuszom - dodał prezes Obajtek.

KJ

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka