Fabryka Prostych Rozwiązań
Nie polegajcie na mojej opinii - jestem szalony. Nie mam jeszcze żółtych papierów, ale się o nie staram. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
29 obserwujących
2174 notki
479k odsłon
163 odsłony

Jaki będzie nowy ład po cowidowym ataku?

Wykop Skomentuj3

Dowiemy się o zerwaniu starych łańcuchów dostaw i walce mocarstw o nowe łańcuchy - choć nie tylko dostaw, ale i te krępujące wolność ludzi.

Czego się należy bać, to nadgorliwości władzy, która nie rozumie tego co robi, bo wykonuje  ślepo rozkazy obcych mocodawców - tak może dojść do katastrofy.


Pan Michalkiewicz mówi (w końcówce drugiego filmiku), że nie mamy już czasu na zmianę prawidłową i potrzebujemy drugiego Pinocheta i jego armii, ale tego nie mamy. To smutne, a żyć trzeba.

Więc jeśli przegrywamy w regularnej walce, to pozostaje partyzantka. Czyli musimy zminimalizować strefy do chronienia i przejść w tryb niejawny. Natomiast również określić strefy do akceptacji (z bólem zębów) i oficjalnie wejść w nowy system, rozumiejąc go i stopniowo kanalizując. Trzeba zrozumieć dalsze cele nowego systemu, bo to co widzimy dzisiaj to cele przejściowe (Covid..+demolka). To są historyczne sytuacje wielu narodów, który naród lepiej zrozumie i się przegrupuje -ten wygra w globalnej konkurencji.

Wypadałoby podać jakiś przykład dla jasności metody. Powiem w obszarze kardynalnych zmian walutowych, musimy być najlepiej rozwinięci/wyedukowani/ wyćwiczeni. Zatem musimy mieć wiedzę powszechną o kryptowalutach, o bankowych CBDC, o tokenach państwowych, o platformach ich wymian i interoperability itd. Musimy tu być pierwsi i najlepsi, bo to jest sworzeń całej nowej ekonomii. Budujmy nową ekonomię, nawet bez gotówki, ale gotówką będzie nam Bitcoin. Wtedy zarobimy pionierską rentę. 

Drugi przykład, to handel polską żywnością na skalę globalną, z profitem dla Polaków. Możemy udawać lekkomyślność jaką chcemy, ale w kwestii polskiej żywności/rolnictwa, musimy być śmiertelnie poważni. I żadna władzunia nie może nas w tym zatrzymać.

A potem stopniowo odbudowujmy demokratyczne instytucje. Tak to widzę.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale