Fabryka Prostych Rozwiązań
Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -nie wahaj się pytać, a jeśli mimo odpowiedzi nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
28 obserwujących
2415 notek
518k odsłon
  72   0

Pranie mózgów (2) - komunizm

Czy dostrzegacie w środowiskach władzy fascynację centralną władzą, odbieraniem ludziom praw obywatelskich? Wydaje się tym ludziom, że zamordyzm gwarantuje rozwój, ale faktycznie co gwarantuje - to wypaczenia deklarowanych idei - wielką korupcję, a potem upadek kraju.
Wydaje się, że amerykańscy przywódcy zachłysnęli się chińskim rozwojem i skojarzyli go sobie z komunizmem. Wydaje im się , że komunizm gwarantuje ten rozwój. Dlatego postanowili zaimplementować ten system w Ameryce, stosując komunizm korporacyjny, wielkie korporacje ubezwłasnawalniają ludzi i zaprzęgają do wyścigu szczurów. W ten sposób amerykański styl życia zostaje pogrzebany i Ameryka traci 'soft power'. 

A w Polsce nadgorliwe lizusy kopiują ten trend bezrozumnie i religijnie. PiS wierzy tylko w odgórne projekty i rozdawnictwo świeżo wydrukowanej kasy. Ale oni nie potrafią dzielić tej kasy -są zbyt plemiennie pazerni. Jeszcze mógłbym tolerować godziwy Bezwarunkowy Dochód Podstawowy (BDP) -ale bez tej monstrualnej nadbudowy biurokratycznej i z szansami rozwoju gospodarczego i bogacenia się aktywnych obywateli (a nie tylko preferencje dla  przybyszy, którzy nakradną i uciekną z kraju). Ale PiS chce zachować i rozbudowywać biurokrację (jak np tu o defraudatorach ds pedofilii) i jednocześnie mieć tyci BDP (dla propagandy). Takie polityczne pasożyty muszą odejść.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale