Fabryka Prostych Rozwiązań
Te przekazy nie są dla każdego, więc jeśli totalnie ci nie pasują, to nie katuj się nimi, idź w inne miejsce. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -nie wahaj się pytać, a jeśli mimo odpowiedzi nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
32 obserwujących
2879 notek
589k odsłon
  30   0

Jak zabezpieczyć nasze dane medyczne oraz certyfikaty uczciwości dla polityków

Do zabezpieczania danych medycznych na blockchainie powstało już wiele projektów, które jakoś nie wybiły się na powierzchnię społecznej świadomości. Cóż działają stare układy do handlowania ludzkim towarem, które robią wszystko by było jak było.

Ale pojawiają się wciąż nowe inicjatywy i tu mamy polski twór Data Lake:

Ideą jest tu trzymanie naszych danych medycznych, zabezpieczonych na blockchainie, w sposób oddający kontrolę nad ich udostępnianiem tylko człowiekowi, którego te dane dotyczą. Jest to już technicznie możliwe, a tylko wola polityków temu przeszkadza.


Zainspirowało mnie to do poszerzenia tej idei na wydawanie Społecznych Certyfikatów Uczciwości dla Polityków. Technicznie można to zrealizować na bockchainie. Oczywiście wiązałoby się to pewną formą głosowań online na polityków, z użyciem smartcotract'u. Ktoś powie że mamy przecież wybory do władz - ja powiem, że to co mamy, to najbardziej zafiksowany układ, najbardziej gównianych ordynacji wyborczych, jakie zmajstrował nam obecny system. Należałoby pomyśleć o jego zmianie, ale wcześniej przydatne byłyby wspomniane Certyfikaty. Bowiem kiedy nasze dane dostają się w łapki obecnych polityków (psychopatów, złodziei, agentów obcych mocarstw i korporacji -niszczących Polskę...etc), to wtedy dzieją się rzeczy naprawdę złe (wspomnijcie ich nadużycia pod pretekstem Covid19).

Zatem warto się zastanowić, poznać i zrozumieć zasady działania nowych blockchain'owych narzędzi i skorzystać z ich siły dla dobra ludzi. Zaścianek nas nie uchroni (zastraszą nas wojną, zarazą... i dalej będą kradli i mordowali) , trzeba myśleć globalnie i działać lokalnie.
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale