Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
25 obserwujących
1779 notek
410k odsłon
163 odsłony

'PiS ponad wszystko' -konsekwencje tego

Wykop Skomentuj11

A.

Zacytuję obszerne fragmenty:

PAKT O NIEAGRESJI – O ŚWIETLANEJ PRZYSZŁOŚCI PIS 

Autor: Aleksander Ścios (środa, 24 lipca 2019)

...Wymiar korzyści – politycznych i ekonomicznych, będzie z pewnością zależny od warunków zewnętrznych, ale już dziś można przewidzieć, że słowa Kaczyńskiego z zadowoleniem odnotowano w Moskwie, w Berlinie, Waszyngtonie i Tel Awiwie.

Żadna z tych stolic nie ma dziś interesu w obaleniu układu III RP, a tym bardziej, w odzyskaniu przez Polskę pełnej suwerenności. „Spory wewnętrzne” są dla nich interesujące o tyle, o ile prowadzą do powiększenia obszaru wpływów i korzyści ekonomicznych.

Słowa D.Trumpa, wypowiedziane podczas niedawnej wizyty A. Dudy w USA: „Mam nadzieje, że Polska będzie mieć wspaniałe relacje z Rosją. Uważam, że to możliwe, naprawdę” i odpowiedź udzielona przez lokatora Pałacu: „Ja bym bardzo chciał, żeby Rosja była przyjacielem, żeby te relacje były jak najlepsze, żeby rozkwitały relacje polityczne, międzyludzkie, naukowe czy wymiana gospodarcza”, w pełni korespondują z zapowiedzią „spokoju nad Wisłą”.

Czytelników tego bloga nie trzeba przekonywać, że „wspaniałe relacje z Rosją” są wspólnym mianownikiem polityki amerykańskiej, niemieckiej i izraelskiej.

Dlatego wolno się spodziewać, że krajowy „pakt o nieagresji” zostanie rozciągnięty na „konsensus polityczny” w obszarze zagranicznym, a najbliższe lata upłyną na budowaniu „dobrosąsiedzkich relacji”.

Jeśli w przestrzeni międzynarodowej nie dojdzie do nagłych konfliktów i zaskakujących zmian (np. na stanowisku prezydenta USA), już dziś można przewidzieć „świetlaną przyszłość” partii Kaczyńskiego.

Nowy podział zysków, między grupami właścicieli III RP, na długo ugruntuje władzę obecnej koalicji, a przejęcie sterów partyjnych przez „delfina” - M. Morawieckiego, uczyni z PiS-u partię „nowoczesnej prawicy” - bezideową zbieraninę, złączoną pokomunistyczną „wspólnotą brudu”.

Czyli Partia Kaczyńskiego znalazła sobie protektorów, gwarantujących jej władzę w Polsce, niezależnie od woli Polaków - taka to partia. PiSowskim pasożytom to właśnie się podoba, ale to zdrada interesów Polski -by trwać u koryta (za takie coś - czapa w trybie wojennym).

B.

I teraz świeży artykuł na S24: "Polska misja w Zatoce Perskiej." - Czyli nadgorliwa pomoc Polski dla Ameryki.

Po co to? Ano jest po co - aby PiS zasłużył na gwarancje trwania u władzy, interes Polski i Polaków się tu nie liczy PiS -ponad wszystko (raz zdobytej władzy nie odda nigdy).

C.

Przypomnijmy sobie zatem czym jest pułapka pułkownika Becka i jak fatalne dla Polski były jej konsekwencje:

Oto 3 wskazówki opisujące pułapkę Becka (rozwinięcie w filmiku):

1) najważniejszym problemem Polski jest nasz stosunek do sąsiadów;

2) polityka powinna być ściśle uzgodniona z naszymi realnymi możliwościami;

3) powinniśmy tak kierować naszą polityką, aby wejść do zbliżającej się wojny możliwie ostatni.
Józef Beck złamał wszystkie 3 te wskazania (dziś znamy konsekwencje), wiążąc się sojuszami egzotycznymi i żyro obcego mocarstwa. Dziś partia PiS robi te same błędy co Beck, świadomie wpuszczając Polskę w kanał, wiodący do zguby i tylko dla realizacji bieżących interesów partyjnych, bo władzy nie mogą oddać nigdy.

D.

W takim przypadku powiadam: 

Polacy, zero głosów dla POPIS 

- to nasz cel strategiczny, jeśli nie chcemy wysyłania naszych synów  na niepotrzebną wojnę zaczepną i niewoli pod żydowskim butem (jak w Palestynie).

Co to ma być za wojna Polski z Iranem? Przecież ta wojna służy tylko Ameryce i  Izraelowi. Ameryce chodzi tu o przerwanie chińskiego 'pasa i szlaku'. A Polska, uczestnicząc w niej, walczyłaby i przeciw Iranowi i Chinom -rujnując sobie układy gospodarcze z nimi.

Powiadam wam:

PiS wiedzie Polskę do zguby totalnej.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale