Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
25 obserwujących
1776 notek
410k odsłon
102 odsłony

Znikające depozyty bankowe w Ghanie

Wykop Skomentuj3

"

1,6 mld USD zniknęło z dnia na dzień

Według doniesień, wskutek masowego “oczyszczenia” systemu bankowego Ghany, dziesiątki tysięcy ludzi zastanawiają się dokąd trafiły ich oszczędności. W wyniku działań lokalnego regulatora, liczba kredytodawców zmniejszyła się o jedną trzecią, co doprowadziło do zamknięcia 23 firm oszczędnościowo-kredytowych. Spowodowało to również masową likwidację udziałów w funduszach, co przełożyło się wzrost sprzedaży i masową likwidację pakietów akcji.

Główny organ regulacyjny Ghany, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, zwiększył presję na co najmniej 20 zarządzających funduszami, co do których podejrzewa, że naruszają zasady. Szacuje się, że doprowadziło to do zlikwidowania około 1,6 mld USD, co stanowi ponad jedną trzecią aktywów, które prywatni zarządzający funduszami nadzorują na rzecz inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

Komisja zablokowała podmiotom zarządzającym aktywami otrzymywanie wszelkich nowych inwestycji, ponieważ mogą one zostać wykorzystane do wypłaty środków obecnym inwestorom. To wszystko sprawiło, że aż 70 tys. osób desperacko szuka odpowiedzi na pytanie, dokąd trafiły ich oszczędności.

Prawdopodobieństwo, że rząd zechce wspomóc poszkodowanych inwestorów jest znikome, ponieważ bank centralny skupił się na obsługujących je firmach oszczędnościowych. Wielu już teraz obwinia rząd za brak odpowiednich przepisów zapobiegających takim działaniom finansowym.

"

https://comparic.pl/bitcoin-ratunkiem-dla-ghany-70-tys-osob-moze-stracic-oszczednosci-zycia/

No, to polscy regulatorzy mają się od kogo uczyć !

Regulatorzy robią wejście smoka i wtedy znika 1/3 aktywów, a rząd umywa rączki - brzmi jak bajka, ale to twarda rzeczywistość.

Powiecie: trzeci świat.

Ale w Polsce -to jakie mamy standardy? Jak nas traktuje: Ameryka, Izrael, Niemcy, Rosja?

Czego możemy się spodziewać po bankach w Polsce (właściwie to wszystkie banki są w globalnej sieci - to jedna sitwa)?

Rozumnie traktujcie swoje pieniądze. 


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale