289 obserwujących
1723 notki
13645k odsłon
  623   0

Strażnik Bramy - raz jeszcze...

Notka sprzed pięciu lat:

Zawsze jest jakiś Skarbiec, gdzie schowane są rzeczy najświętsze, których zniszczenie oznacza zagładę naszego świata. I jest Brama do Skarbca, której trzeba bronić przed Tym, który nie przepuszcza żadnej okazji. Kiedy Brama jest zagrożona, a obrońcy osłabli i przestraszeni, pojawiają się znikąd Strażnicy Bramy i biorą na siebie impet wroga.

Taki był Seawolf, pojawił się nagle i w najtrudniejszym czasie walczył jakże skutecznie. Śmiechem, drwiną, zgrabnym bon motem, właściwym słowem-  rozbijał podstępne zakusy przeciwnika. Jakże  wiele osób szukało u niego nadziei, wyjaśnienia, wreszcie pocieszenia.  Pojawił się nagle, ale walczył tak dzielnie, że stał się ostoją, jednym z filarów obrony – i oto już Go nie ma z nami. Może wróg osłabł, a może obrońcy są silniejsi? Nie wiemy tego. Strażnik Bramy odszedł tak jak przyszedł, nagle i niespodziewanie ....

Dzisiaj, jutro będziemy płakać i wspominać, bo cholernie nam źle z tą pustką po Tobie - ale nie martw się, Kapitanie,  nie odejdziemy od Bramy. Będziemy trwać, jak długo Bóg pozwoli, a po nas przyjdą następni – zawsze tak jest, zawsze przychodzą nowi obrońcy – tak było, jest i będzie!

Żegnaj Wilku Morski! Stopy wody pod kilem w Twojej nowej podróży.... 

I jeszcze piosenka, specjalnie dla Ciebie wybrana....
A piosenka ciągle aktualna.... 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości