54 obserwujących
469 notek
555k odsłon
  254   0

UE zawiera umowę gazową z Izraelem i Egiptem, a Putinowi wątroba pęknie !!

Getty Images
Getty Images

Światowe media podają.

 UE zawiera umowę gazową z Izraelem i Egiptem

W poszukiwaniu nowych dostawców gazu Unia Europejska sprzymierzyła się z Izraelem i Egiptem. Podpisano umowę na eksport gazu do UE. Ma on zapewnić "znaczące" dostawy.

UE, Izrael i Egipt podpisały memorandum o porozumieniu w sprawie gazu. Umowa pozwoli po raz pierwszy na "znaczący" eksport izraelskiego gazu do Europy - poinformowało w środę izraelskie ministerstwo energii. Dokładna wielkość pozostawała na razie otwarta. Według izraelskiego ministerstwa energii umowa o eksporcie gazu z UE miała być zawarta na okres trzech lat i zostanie automatycznie przedłużona o kolejne dwa lata.

UE stwierdziła, że Izrael może przyczynić się do zmniejszenia zależności od rosyjskiej energii w przyszłości. Porozumienie zostało podpisane na marginesie konferencji energetycznej w stolicy Egiptu, Kairze, w której uczestniczyła również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Porozumienie przychodzi w "bardzo trudnym czasie" dla UE - podczas wojny na europejskiej ziemi, powiedziała von der Leyen. Celem, jak powiedziała, były paliwa kopalne od "godnych zaufania dostawców".

Urzędnicy uważają, że izraelski gaz będzie przesyłany rurociągami do zakładów skraplania w Egipcie, a następnie wysyłany do Europy. Von der Leyen powiedziała, że umowa wzmocni również współpracę regionalną. UE planuje również porozumienie z Egiptem w sprawie produkcji wodoru. Według Izraela, w ramach umowy eksportowej europejskie firmy będą zachęcane do udziału w izraelskich i egipskich przetargach na poszukiwanie nowych źródeł gazu.


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale