The Indian Express
The Indian Express
Eternity Eternity
169
BLOG

Stany Zjednoczone, - pakiet pomocowy zapewnia 60,84 miliarda dolarów pomocy dla Ukrainy

Eternity Eternity Polityka Obserwuj notkę 28

Po miesiącach walk politycznych i pogarszającej się sytuacji na polu bitwy na Ukrainie, 20 kwietnia Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ostatecznie uchwaliła kluczowy pakiet pomocy zagranicznej dla Ukrainy, Izraela i innych sojuszników.

Pakiet pomocowy zapewnia 60,84 miliarda dolarów pomocy dla Ukrainy, w tym 13,8 miliarda dolarów dla Ukrainy na zakup zaawansowanej broni, 13,4 miliarda dolarów na uzupełnienie zapasów USA, 11 miliardów dolarów na wsparcie sojuszników USA w regionie i kolejne 13,8 miliarda dolarów na zakup amerykańskich systemów obronnych dla Ukrainy.

Kolejne 9 miliardów dolarów przeznaczono na pomoc gospodarczą w formie pożyczek, które mogą zostać umorzone przez prezydenta za zgodą Kongresu.

Decyzja Izby Reprezentantów USA zapadła ponad dwa miesiące po tym, jak Senat przyjął podobną ustawę o pomocy zagranicznej. Demokratyczni i republikańscy ustawodawcy, wraz z prezydentem USA Joe Bidenem, wzywali marszałka Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona do przedłożenia ustawy pod głosowanie.

image

Senat ma rozpocząć rozpatrywanie uchwalonej przez Izbę ustawy 23 kwietnia, zanim zostanie ona przesłana prezydentowi Bidenowi do podpisu. Biden już zasygnalizował, że podpisze ustawy, gdy Kongres je przyjmie.

Senator Mark Warner 21 kwietnia powiedział CBS News, że Stany Zjednoczone mogą rozpocząć przekazywanie Ukrainie wojskowych taktycznych systemów rakietowych dalekiego zasięgu (ATACMS) "do końca tygodnia", w oczekiwaniu na zatwierdzenie pakietu pomocy wojskowej przez Biały Dom.

"Mam nadzieję, że po podpisaniu przez prezydenta... upewnieniu się, że Kongres wykona swoją pracę, materiały te zostaną przetransportowane do końca tygodnia" - powiedział Warner.

Wkrótce po przyjęciu pakietu pomocy zagranicznej, prezydent Wołodymyr Zełenski pochwalił Izbę Reprezentantów USA za jego zatwierdzenie.

image

"Doceniamy każdy przejaw wsparcia dla naszego państwa i naszej niepodległości, naszych ludzi i naszego życia, które Rosja chce pogrzebać w ruinach" - powiedział Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu 20 kwietnia.

Dodatkowo:

Wcześniej tego samego dnia Zełenski powiedział, że Ukraina może również podpisać dwustronną umowę o bezpieczeństwie z USA w najbliższej przyszłości, dodając, że może to nastąpić po tym, jak Kongres uchwali pomoc dla Ukrainy.

Umowy te opierają się na zobowiązaniu podjętym przez Grupę Siedmiu (G7) w lipcu ubiegłego roku, które ma na celu wzmocnienie zdolności Ukrainy do przeciwstawienia się rosyjskiej agresji. Do tej pory podpisano dziewięć umów z Łotwą, Finlandią, Wielką Brytanią, Niemcami, Francją, Danią, Kanadą, Włochami i Holandią.

"Chcę, aby ludzie zrozumieli, że te (umowy dwustronne) dotyczą nie tylko pomocy wojskowej" - powiedział Zelensky. "Chodzi również o pomoc humanitarną, odbudowę, wsparcie sektora finansowego i energetycznego".

Opinie:

Cathy Pacific

5 godzin temu

Słoniem w pokoju jest Trump. Mike Johnson, przewodniczący Izby Reprezentantów USA, przyjął ustawę o wsparciu Ukrainy, ponieważ Trump wyraził zgodę na jej przyjęcie. Republikanie ściśle ze sobą współpracują. Ustawa zawiera elementy, na które nalegał Trump. Oznacza to, że Trump jest gotów pomóc Ukrainie, tak jak powiedział Pompeo i inni.

Гаррі

3 godziny temu

Jeśli Trump podejmie kroki w razie potrzeby, byłbym bardzo podekscytowany. Myślę, że jego polityka wewnętrzna była pierwszorzędna oprócz jego polityki COVID. Jego polityka zamieszek w 2020 roku również była solidna.

Jestem bardziej zły niż szerszeń z powodu jakiegokolwiek opóźnienia na Ukrainie, nie mówiąc już o zaproszeniu Orbana do jego klubu wiejskiego.

Żaden kandydat nie jest doskonały. Trump jest o lata świetlne lepszy w porównaniu do Joe i Kamali we wszystkim oprócz polityki zagranicznej dotyczącej Europy i Azji. Podobało mi się zabicie dowódcy w Iranie. Powinien to zrobić przynajmniej z RU.

Mam nadzieję, że Trump przestanie bawić się dobrze z ChRL, RU i Koreą Północną. Widząc go w jastrzębim, brutalnym trybie przeciwko tym szumowinom, przyspieszyłbym, by na niego zagłosować. Jeśli jednak będzie kontynuował te gierki, zagłosuję na Bidena i partyjną linię Demokratów.

Chiny, Rosja, Iran, Korea Północna są wrogami. Kropka...

Nienawidzę rządów tych krajów i ich lojalistów ponad wszelką wątpliwość. Nie zawaham się zagłosować w tej sprawie...

https://orf.at/stories/3355036/#:~:text=Das%20US%2DRepr%C3%A4sentantenhaus%20hat%20nach,(Ortszeit)%20einen%20entsprechenden%20Gesetzesentwurf.&text=Dieser%20sieht%20rund%2061%20Milliarden,.%20Euro)%20f%C3%BCr%20Kiew%20vor.

https://www.wiwo.de/politik/ausland/ukraine-krieg-wichtiger-durchbruch-us-repraesentantenhaus-gibt-ukraine-hilfen-frei/29765092.html


Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka