14 obserwujących
535 notek
263k odsłony
177 odsłon

MICKIEWICZ, SYN PRZECHRZTY Z NOWOGRÓDKA...

Wykop Skomentuj6

Foto:minotauryda.blogspot.com

 

 Według Waldburga wymądrzającego się wczoraj na blogu Starosty*, Mickiewicz "jest synem przechrzty"!!!

 W świetle przeprowadzonych już kilkadziesiąt lat temu szczegółowych badań jest to opinia kompletnie wierutna, oparta na goebbelsowskim przekonaniu, że jesli jakąś, nawet najbardziej bzdurną informację powtórzy się tysiąc razy, z czasem stanie się faktem.

 Wielu z nas zadaje sobie zapewne pytanie:co jest źródłem takich zachowań Waldburga? Nie pierwszy raz bowiem występuje w tym temacie z kłamstwami.

 Wiele wskazuje na to, że powodem są jego prywatne, pochodzeniowe kompleksy. Nie sądzę wszakże, że powinien je leczyć  na Salonie! Nie ze wzgledu na często widoczny tu antysemityzm, lecz ze wzgledu na szacunek do prawdy!  

 Fantazje Waldburga przyznające fałszywe zasługi żydowskiej mniejszości narodowej na niwie historii polskiej literatury sprawiają wrażenie, że nasi Żydzi mają powody, aby wstydzić się miałkości swego dorobku.

 A przecie tak nie jest!!!


***

 Waldburg ma pretensje do bycia salonowym guru, wyrocznią  językową i literacką. Działanie to trochę bez sensu skoro facio nie ma na to intelektualnego potencjału. Próby które podejmuje , najczęściej podobne tej, którą tu opisuję, z reguły kończą się grandkompromitacją oraz ośmieszeniem.

 W tej sytuacji pozostaje mi tylko radzić, aby powrócił do plagiatu. Wbrew pozorom proceder ten jest jednak mniej szkodliwy i na pewno dużo bezpieczniejszy. 

 

 *http://tekstykanoniczne.salon24.pl/602678,reuters-lamiaca-wiadomosc-r-sikorski-bez-szans#comment_9383323

 

 

 

 

 

 
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale