W dniu 22 sierpnia 2008r. członkowie Rady Naczelnej Partii Polskiej udali się do najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu.
W tym szczególnym miejscu, które od niepamiętnych czasów dzieli losy naszego Narodu przyszedł czas na modlitwę i pogłębioną refleksję, Zbrodnie, profanacje, grabieże i zniszczenia, które były dziełem naszych sąsiadów – Rosjan, Niemców i Austriaków sprawiły, że dopiero teraz sanktuarium przywracana jest dawna świetność. Na Łysej Górze, gdzie mieści się klasztor, barbarzyńcy pozostawili po sobie masowe groby i ruiny murów. Rekonstrukcja wysadzonej niegdyś w powietrze wieży powinna zakończyć dzieło odbudowy miejsca, które swą nazwę zawdzięcza obecnym tam relikwiom drzewa Krzyża Zbawiciela.
Po odwiedzeniu Sanktuarium odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Partii Polskiej w niepełnym, wakacyjnym jeszcze składzie.Obradom przewodniczył Jan Szczepankiewicz, a najistotniejsze kwestie przedstawiali Wojciech Papis, Marek Kramarski, Irena Kopf, Bogusław Sałęga - Starzecki i Mateusz Kamionka.Omówiono aktualną sytuację polityczną i bieżące sprawy organizacyjne.
Partia Polska jest otwarta na kolejne organizacje, które wyrażają chęć ścisłej współpracy z zastrzeżeniem, że zachowują one niezbędny standard narodowego myślenia i nie nawiązują do haniebnej tradycji zewnętrznej uległości oraz wewnętrznych sporów.
Z niepokojem przyjmuje dalszą degradację opcji narodowej, w tym kolejne nieodpowiedzialne zachowania i wypowiedzi niektórych polityków.Partia Polska popiera opcję, która przewiduje mocowanie polskiego bezpieczeństwa w układzie transatlantyckim, ze szczególnym uwzględnieniem roli sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Wszelkie inne propozycje uważa w obecnej sytuacji za nierealne, lub wręcz szkodliwe.
Partia Polska zdecydowanie przestrzega przed historyczną amnezją, powrotem do starych i budową nowych stosunków zależności w odniesieniu do naszych europejsko – azjatyckich sąsiadów. Należy zwrócić szczególną uwagę na ewentualne niebezpieczeństwo zakłamywania historii Polski i Niemiec, w związku z przygotowywanym wspólnym podręcznikiem, oraz prawdopodobieństwem budowy nowej tożsamości Niemiec poprzez wprowadzenie do szkół oddzielnego przedmiotu nauczania o wypędzeniach.
Podobne próby fałszowania historii mają miejsce w Rosji, gdzie miast dokonać uczciwych rozliczeń z caratem oraz systemem sowieckim, gloryfikuje się imperialną przeszłość i nie podejmuje próby ułożenia partnerskich stosunków z sąsiadami.
Partia Polska uważa Traktat Lizboński za dokument ostatecznie odrzucony i martwy pod względem prawnym. Próby wprowadzenia wielokrotnie zakwestionowanych zapisów, poprzez wywieranie nacisków na kraje członkowskie Unii Europejskiej, dobitnie świadczą o totalitarnym i antynarodowym charakterze budowanej wspólnoty.
Święty Krzyż, 22 sierpnia 2008r.
www.ewopp.pl
Inne tematy w dziale Polityka