Michał Parzuchowski
Michał Parzuchowski
Fantine Fantine
521
BLOG

Ćpają, a nie dają w szyję, czyli o czym Prezes nie ma bladego pojęcia.

Fantine Fantine Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Antykoncepcja hormonalna jak narkotyk omamiła piękniejszą część naszego społeczeństwa.

Dane GUSu na temat demografii nie pozostawiają złudzeń. Dzietność w Polsce spada. Dzieci rodzi się mniej niż kiedykolwiek. Niedawno Pan Prezes postawił tezę, że jedną z przyczyn tak fatalnych wyników jest alkoholizm wśród kobiet. Abstrahując od stylu jego wypowiedzi, prawdopodobnie alkoholizm, tak, przyczynia się, ale w niewielkim stopniu do spadku dzietności w skali całej populacji. Ja stawiam tezę jeszcze bardziej wywrotową, taką z kategorii pół żartem pół serio, a raczej 1/3 żartem 2/3 serio.

Wszystkiemu winna tabletka. Mniej jest alkoholiczek od kobiet stosujących antykoncepcję. Po prostu, w dawnych czasach, w wyniku stosunku zachodzono w ciążę, a teraz już nie. To oczywista oczywistość.

Natomiast moja wywrotowa teza zakłada, że hormonalna terapia zastępcza wpływa również pośrednio na zdrowie i na psychikę kobiety i w ostateczności na jej decyzję o nieposiadaniu potomstwa.

Obecnie, od młodych lat kobiety stosują terapię antykoncepcyjną. Niektóre feministki, o których w szerokim nurcie się nie słyszy, podkreślają wpływ stosowania antykoncepcji na rozwój mózgu młodych dziewcząt. Proszę sobie uzmysłowić jak to jest np. połowę swojego życia, czyli powiedzmy w przypadku trzydziestolatek, przez 15 lat stosować antykoncepcję. Codziennie łykać sztucznie substancje, które hamują wydzielanie własnych naturalnych hormonów, niszcząc słynny instynkt macierzyński. Przez 15 lat żyć w strachu przed ciążą.

Lekarze, tak jak w przypadku pani Pawlikowskiej, wykpią tezę o wpływie stosowania długotrwałej antykoncepcji na ostateczną decyzję o posiadaniu potomstwa. Niestety większość z nich utraciła wiarygodność poprzez bliskie kontakty z branżą farmaceutyczną, która owe tabletki na masową skalę produkuje. Trzeba by było moją hipotezę poprzeć rzetelnymi badaniami na dużej grupie kobiet. Oczywiście takie przedsięwzięcie jest nie do zrealizowania w dzisiejszych okolicznościach. Są natomiast badania które jasno wskazują że długotrwałe stosowanie antykoncepcji wpływa negatywnie na zdrowie kobiet (nowotwory, zakrzepica), w tym na zdolność do zajścia w ciążę po odstawieniu.

A zatem, Panie Prezesie, nie o alkohol tu chodzi, tylko o narkotyki : )


Fantine
O mnie Fantine

staram się rozgryźć, o co w tym wszystkim chodzi

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo