35 obserwujących
200 notek
562k odsłony
12048 odsłon

Temat Tabu - Tysiące lat historii Polski

Wykop Skomentuj39
 

 W tej notce, chciałbym wstępnie poruszyć, bardzo trudny, niewygodny dla wielu temat. Jest to, skrzętnie "ukrywany" przed polskim społeczeństwem, temat liczonej w tysiącleciach historii Polski. Historii naszej genezy i naszego "polskiego" pochodzenia. Żyjemy bowiem, na "naszych ziemiach" nie od roku 966 jak to niestety , jest w celowym "uproszczeniu"  kłamliwie przedstawiane. Niestety, żyjemy obecnie, na jedynie znikomym skrawku, z pradawna zamieszkałych przez Polaków/Polonów obszarów. Nie znaczy to jednak, że nasza długa historia, powinna również ulec, politycznie poprawnej redukcji. Jeśli, mówimy o kresie "naszego" zamieszkania, na "naszych ziemiach" to konieczne jest, przypomnienie niezaprzeczalnego faktu, że okres tego zamieszkania, nie jest jedynie "tysiącletni" tak bowiem, błędnie uczymy polskie dzieci w szkole. Uczone "takiej historii" są niestety nie tylko dzieci i nie tylko w szkole. Kwestia, znikomej świadomości polskiego społeczeństwa o naszej długiej i świetnej przeszłości, tej z przed roku 966 - jest wręcz zadziwiająca.

Polska "nauka" praktycznie milczy na ten temat !

Polscy "historycy" okazują w tym temacie zadziwiający brak wiedzy. Często również ci sami "historycy", okazują jakieś arcy-dziwne zaniki pamięci w omawianym temacie !

Jakie podłoże, posiada ta celowa manipulacja historią, propagująca kłamliwą wersje, że nasz kraj Polska, zaistniał jako połączony wspólnym językiem i kulturą NARÓD jako "Organizm Państwowy" jedynie, po dacie Chrztu Polski w 966 roku.

Ta dziwna "socjotechniczna" praktyka, prowadzona jest  w Polsce od wielu lat. Prowadzona z dużym skutkiem, co należy zaznaczyć. Smutnym faktem jest, że w wyniku tych działań, historia Polski, ta liczona w tysiącleciach jest tematem TABU. Istnieje zdecydowanie, wiele powodów czysto "politycznych" zaistniałej celowej ( zaznaczam celowej !) manipulacji naszą historią. Absurdem jest, bezmyślne, idiotyczne twierdzenie, że pustka i brak jakiejkolwiek organizacji państwowej cechował przed rokiem 966 naszej ery, obecnie zamieszkałe przez nas obszary.

Skoro na polskich ziemiach, jak opisują to pewne niemieckie dokumenty ( dokument sporządzony dla Króla Ludwika II Niemieckiego) na terenach polskich w roku 844 było łącznie około 1200 miast/grodów, to biorąc do analizy nawet skale "Biskupina" ( od 800 do 1000 mieszkańców) świadczy to, o minimum, ponad milionowej populacji, zamieszkałej w skupiskach miejskich, w bardzo zorganizowanej formie. Zadziwiająca jest, dziwna "bierność" w tym właśnie temacie "polskich archeologów" potrafiących tak skutecznie "szukać i badać" wszędzie, tylko nie "u siebie" !

Dla Niemców, szczególnie niewygodny jest temat wielowiekowej obecności Słowian ( badania genetyczne to potwierdzają i udowadniają) na ich dzisiejszych ziemiach, setki kilometrów na zachód od rzeki Odry.

Najstarsza mutacja – haplogrupa wywodząca się z "naszych ziem" szacowana jest na ponad 10 000 lat. Niezaprzeczalnym faktem jest, że Germanów tam wtedy "jeszcze" po prostu nie było ! Jeśli chcielibyśmy się opierać na dokumentach takich jak "Historia wojen" Prokopiusza z Cezarei ( około roku 512 naszej ery) to okazuje się że Rzymianie, doskonale wiedzieli o wielkim i silnym państwie Sklawinów . Tak nas, Polaków nie-znając innego dla nas określenia - określili ;) Warto tu dodać, że Rzymianie, większość ludów zamieszkujących tereny północno zachodniej i środkowej Europy określali jedynie jako germanowie ( nie znając nazwy dla poszczególnych nacji/krajów) Pisząc o Sklawinach, jednak wyraźnie pada określenie, o państwie/ludziach mieszkający na wschód od germanów, na obszarze wokół rzeki Vistula ( i nie tylko)

Jako że wspomniałem już o haplogrupach w kontekście najnowsze rezultaty- badania genetyczne, chciałbym skupić się nieco na pod-liniach genetycznych M412 oraz Z280. Dla osób będących "w temacie" oczywistym jest fakt, że będzie teraz mowa o tzw. "Slavic branch" Celowo pominę N1c1 lineages oraz kwestie R1a jej zauważalnego następstwa ----> N1c1 haplogrup jako że, dotyczą bardziej południowej Finlandii, Litwy, Łotwy plus wysuniętych na północny zachód, części graniczącej z nimi w tym obszarze Rosji. Skupmy się zatem na "slavs" jako że stanowimy tej haplogrupy trzpion w zakresie szczególnie jako M412 Z280

Z badan genetycznych, wynika  wręcz niezaprzeczalnie, że "Proto-Slavic Culture" powstała na "Naszych" ziemiach.

Narody środkowo/wschodniej Europy wywodzą się z "NAS" ---> POLAKÓW - nie zaś odwrotnie !

"Slavic branch" została "samo-wyselekcjonowana" w okresie kiedy "Corded Ware culture" niejako wchłonęła w siebie "Cucuteni-Tripolye culture" nastapilo to w okresie 5200-2600 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wskazuje na to, szczególnie specyficzna "genetyka" mieszkańców dzisiejszej zachodniej Ukrainy jak również mieszkańców północno wschodniej Rumunii, ponieważ w ich genach złożonych w podstawie z I2a1b (M423) "lineages" wywodzą się w prostej lini od "Paleolithic Europeans" z małym dodatkiem wschodnich emigrantów - zauważamy tam E1b1b, G2a, J and T. Nie ulega dlatego wątpliwości że w tamtym okresie I2a2, E-V13 and T zostalo rozprowadzone (włącznie z R1a) z obszaru dzisiejszej Polski, To tłumaczy, dlaczego wschodni i północno wschodni "Slavs" (również Łotysze i Litwini) posiadają pomiędzy 10 and 20% of I2a1b "lineages" oraz około 10% środkowo-wschodnich "cech" genetycznych (18% wśród Ukraińców) ).

Następnie --->w okresie kilkunastu wieków, nastąpiły kolejne "zmiany"

Okres "Corded Ware" następnie ewoluował/przeszedł w "Trzciniec culture" w okresie od 1700 do 1200 lat przed narodzeniem Chrystusa. Należy tu jeszcze zauważyć fakt, że duże (w swej skali) migracje "slavs" z obszaru obecnej Ukrainy na tereny obecnej Polski oraz migracje z terenów Chech i Słowacji na tereny Polski Miały miejsce w 6 i 7 wieku naszej ery . Nie wpłynęły  (była to migracja powrotna - wtórna) jednak znacząco na POLAKÓW dzisiejszą/obecną "genetykę". Nasza "genetyka" jest zdecydowanie "starsza" od, dla przykładu Rosjan, Bułgarów, Serbów i Węgrów. Germanie !

 Dzisiejsi Niemcy, mają zdecydowanie co "ukrywać" bowiem fakty historyczne, wskazują na wielowiekowe zamieszkiwanie w okresie przed IX i X wieku Słowian Zachodnich dla przykładu : Wkrzanie, Rzeczanie, Sprewianie, Ziemczycy, Koledzice, Warnowie, Zamczycy, Ploni, Milczanie itd. ( długa może być ta lista) na większości ich, ponoć historycznie "czysto niemieckich"  terytoriach.

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura