28 obserwujących
188 notek
480k odsłon
5879 odsłon

Silence of the Lambs - 8 rocznica Smoleńska i milczenie prokuratury

Wykop Skomentuj51

 Podsumowanie śledztwa/dochodzenia w sprawie Smoleńska po 8 latach, w tym - ponad 2 latach rządów Sprawa i Sprawiedliwości wygląda następująco:

1. Nie wysunięto żadnych oskarżeń. 

2. Nikt za nic nie poniósł żadnej odpowiedzialności.

3. Nie ma za Smoleńsk winnych.      

Smoleńsk, wraz z jego nigdy nie badanymi i nie ujawnianymi tajemnicami, został skazany wspólnie podjętą polityczną decyzją i wyrokiem liderów partii rządzącej (czyt. Jarosława Kaczyńskiego) i opozycji, na zapomnienie.

Przerywane było wspomniane zapomnienie smoleńskimi miesięcznicami organizowanymi przez PiS.

Dla pozoru!

Zgodnie z decyzją podjętą już i ogłoszoną przez Jarosława Kaczyńskiego, więcej miesięcznic już nie będzie.

 Odebrane życia, pamięć i ból rodzin - jedyną Smoleńska pozostałością. Mając łzy w oczach, krew mnie zalewa pisząc te słowa. Podobnie jak krew mnie zalewa, kiedy czytam o tym, jak budowane będą zapowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego kolejne "smoleńskie pomniki". Zamknie pomnikami być może usta wielu, zamykając jednocześnie postawieniem Smoleńsku pomników, nigdy poważnie nie prowadzone śledztwo. Nikt nic nie chce wyjaśniać.

Nikt nie chce prawdy.

Nie chce - nawet i wiedzieć.

Nikt za nic nie jest winnym.

Nie ma winnych za Smoleńsk, po prostu nie ma!

 W zamian prawdy - jedynie "Pomniki"!

Komu potrzebne są Smoleńskie pomniki bez Smoleńskiej prawdy?

Mnie o to nie pytajcie, bo ja i moi bliscy tego nie wiemy. Zdradzieckie mordy, jeśli chcecie, to może ich o to zapytajcie.

Gdzie ich szukać?

Co za pytanie!

Są w polskiej polityce tak bardzo widoczni i wyeksponowani. Ludzie podli i źli do szpiku kości. Zaprzedani polskiej po-komunistycznej mafii od pierwszej chwili, od praktycznie samego początku. Ci wszyscy, co najgłośniej po Smoleńsku płakali i nadal udają, że ponoć plączą. Mordy zdradzieckie, co głosiły i głoszą, jakie to dobre posiadali i posiadają w odniesieniu do Smoleńska ---> "dobre chęci".

Niewiele zmian. Kiedyś, twierdzili, że nie mogli powołać Sejmowej Komisji Śledczej - co by polityczną odpowiedzialność za Smoleńsk badała, bo odpowiedniej ilości głosów w parlamencie nie mieli. Teraz, kiedy od dwóch lat głosy bezprzecznie mają, nadal Smoleńskiej Sejmowej Komisji Śledczej powoływać ani myślą. Woli politycznej i odwagi po prostu nie-mają. Tchórzliwe, zdradzieckie mordy.

Pomnik Smoleński w kształcie "Schodów do nikąd" autorstwa Papcia Chmiela - autora/rysownika popularnej serii komiksowej

Pomysł w sam raz - na podwójną miarę, jednego, w ostatecznym rozrachunku za Smoleńsk bardzo małego człowieka.

Jarosław Kaczyński w czasie uroczystości odsłonięcia tego pomnika, powinien wejść na samą górę pomnika, osiągając jednocześnie szczyt popularności i szczyt hipokryzji! 

Nikt – za nic – nadal, nie poniósł żadnej odpowiedzialności.

Nie ma winnych.

Śledztwo/dochodzenie w sprawie Smoleńska, pomimo wcześniejszych zapewnień ze strony PiS, nie dało odpowiedzi po 8 latach, w tym już prawie 2 lat zarządzania nim przez PiS – odpowiedzi na żadne z iście podstawowych, fundamentalnych wręcz pytań.

Nie odkryto do chwili obecnej – praktycznie niczego istotnego.

Dlaczego tak jest, należy się ponownie zapytać.

Ponieważ, nie jest to pytanie jedynie retoryczne.


                                                                                       ***


                                                            Divide et Impera, dziel i rządź.

Ta właśnie stara rzymska maksyma, zastosowana została przez pokomunistyczne siły wpływu i oparte na iście mafijnych zasadach ośrodki władzy pookrągłostołowej Polski. Maksyma ta, wyznaczyła przez jej bardzo skuteczne stosowanie, niepodważalne dla nikogo spoza po-Magdalenko-wego układu, nowe i jak się okazało przez 3 dekady, bardzo trwałe granice polskiej sceny politycznej w nowej polskiej politycznej rzeczywistości. Trudno się zatem tu i dziwić, że po 10 kwietnia 2010 roku, w sytuacji konieczności dokonania, politycznie i medialnie - gigantycznych rozmiarów Smoleńskiego matactwa - "dziel i rządź" została użyta. Medialnie i politycznie użyta do perfekcji - w skali tak wielkiej, że zamienionej już od pierwszych chwil od zdarzenia, w zatopione w Smoleńskiej mgle, niezwykle gęste opary absurdu.

Czy ta sytuacja  może trwać w nieskończoność?

Liczba osób kłamiących w rozlicznych sprawach i kwestiach dotyczących pośrednio i bezpośrednio Smoleńska - jest tak znaczną, że bez wątpienia można ją nazwać liczbą kolosalną.
Dlatego właśnie, ustalenie politycznej odpowiedzialności za dokonanie tak kolosalnej liczby kłamstw i manipulacji Smoleńskiem, nigdy nie powinna być zadaniem dla blogerów.

Od tego jest, POWINIEN BYĆ polski PARLAMENT!

To bowiem w polskim parlamencie (Sejmie RP) powinna już dawno zostać powołana Sejmowa Komisja Śledcza - której zadaniem, powinno być ustalenie POLITYCZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI za Smoleńsk. Oraz dodatkowo, za wszystkie przypadki manipulacji, kłamstwa, oraz ewidentne przykłady złamania zasad i paragrafów polskiego prawa (w tym i prawa karnego) do których w wyniku Smoleńska w Polsce niewątpliwie doszło.

Tak jednak nie jest!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wyjaśnienie SMOLEŃSKA - spoczywa na barkach PiS. Partii politycznej obecnie w Polsce rządzącej. Jak to jednak niestety wygląda w praktyce, być może - nic nie obrazuje oddaje tak, jak treść jednej z moich smoleńskich notek:

Premiera filmu Smoleńsk.

Film zostaje objęty patronatem prezydenta. Premiera w Teatrze Wielkim w Warszawie gromadzi najważniejsze osoby w państwie. Andrzej Duda, Antoni Macierewicz, Marek Kuchciński, premier Beata Szydło,oraz ...... Jarosław Kaczyński. Dodaje to bez wątpienia premierze tego filmu splendoru i znaczenia. Jarosław Kaczyński namawia do pójścia do kin. Twierdząc, że jest to film, który po prostu mówi prawdę.

Prawdę - film fabularny? ------> zatem HUCPA w najlepsze po 8 latach trwa!


Skoro zaś HUCPA trwa, to - możliwa nadal staje się sytuacja w której po 8 lataqch nadal:


1. Nie wysunięto żadnych oskarżeń.

2. Nikt za nic nie poniósł żadnej odpowiedzialności.

3. Nie ma za Smoleńsk winnych.                    


Na zakonczenie 3 pytania zasadnicze po 8 latach nadal aktualne:


1. Dlaczego posłowie Prawa i Sprawiedliwości, posiadający od ostatnich wyborów zdecydowaną przewagę w Sejmie, nadal nie powołują Sejmowej Komisji Śledczej w relacji do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku?.

2. Co stoi na przeszkodzie, aby owa PRAWDA - o której ni-by-to wspomina Jarosław Kaczyński wyszła na jaw?

3. Dlaczego kontrolowany przez PiS Sejm RP nie ma woli politycznej i odwagi - aby powołać Komisje Śledczą?

Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka