38 obserwujących
199 notek
571k odsłon
  926   0

W odpowiedzi na - oraz w dopowiedzi do notki "pink panther"

 Notka blogerki piszącej pod pseudonimem "pink panther" https://www.salon24.pl/u/bobry7/928890,donald-tusk-goryl-koko-the-foreign-policy-internauci-i-policja-mysli to bardzo ciekawa notka z ostrzegawczo/groźnym przekazem.

Dlaczego nazwałem przekaz ostrzegawczo/groźnym? Otóż dlatego, że jedynie pozornie, wszystko to - co @pink panther świetnie opisała już wiemy. Przynajmniej powinniśmy. Jednakże, ta nasza wiedza, nie zawsze znaczy i nie zawsze powoduje to, że w pełni zdajemy sobie sprawę z grożących niebezpieczeństw. Tych wszystkich - jakie niosą z sobą w nieuniknionych konsekwencjach, wszelkie działania służące ----> ku ograniczaniu wolnej myśli i wypowiedzi.

Iluż to ludzi, jedynie za działalność sprzeczną w uznaniu rządzących z kontrolą myśli i wypowiedzi, zapłaciło za słowa i wypowiedzi najwyższą cenę pod rządami totalitarnymi. Miliony!

Bo od KONTROLI SŁOWA i WYPOWIEDZI - dalsze - zawsze coraz to większe kontrolowanie jednostek, grup, na końcu zaś całych społeczeństw - ZAWSZE SIĘ ZACZYNA. Potem zaś, zanim jeszcze nawet ludzie się spostrzegą do końca, jak szybko i ku czemu to idzie, przychodzą represje. Na końcu zaś w nieuniknionej konsekwencji, wcześniejszych drobnych ustępstw -----> przychodzi panowanie bezdusznego, bezrefleksyjnego intelektualnie, lecz boleśnie represyjnego w rzeczywistości totalitaryzmu.

Wszelkie "ustępstwa" w relacji do fundamentalnego prawa ludzi do WOLNOŚCI SŁOWA I WYPOWIEDZI zaczynały się w fazie początkowej, wstępnej - od zgody na wspomniane drobne niedogodności. Jest to jednak bardzo błędna droga. Zawsze prowadząca ustępujących - do późniejszej niewoli dla myślących i mówiących "inaczej". Niewoli, kończącej się zawsze, jak uczy nas historia, na eliminowaniu (mordowaniu) inaczej myślących i inaczej mówiących "wrogów".

Warto w tym miejscu przypomnieć o tym, że nie można dla tzw. "świętego spokoju" odwracać oczu i zatykać uszy = nie reagować na tego typu zapędy i działania. Bo nie wystarczy, aby samemu posiadać zdrowe poglądy. Tak samo, jak nie wystarczy samemu żyć normalnie. Aby posiadać zdrowe poglądy i aby moc żyć normalnie, musimy być ludźmi wolnymi. Posiadającymi prawo do wolności słowa i wolnej, nie krepowanej niczym wypowiedzi.

Wszelka tzw. "poprawność polityczna" w każdej jej formie, jest niczym innym - jak dla wolności słowa i wypowiedzi = dla NASZEJ WOLNOŚCI nakładanymi kajdanami.

Taki właśnie kajdanami, wręcz nie mogąc się doczekać aby je móc zakładać - pobrzękuje teraz Polakom tzw. totalna opozycja.

Co zaś robi nowy polski rząd "dobrej zmiany"?

Asygnuje pospiesznie 105 prokuratorów - aby opozycji w tym pomagać!

To właśnie jest w tym wszystkim zastraszająco najgorszym.

Jedna z tutejszych komentatorek, napisała niedawno w komentarzu, że w związku z tym wszystkim co się w Polsce teraz dzieje - strach jest już do Polski wracać. Odpowiedziałem komentarzem, w którym - pozwoliłem sobie na wyrażenie tej i takiej oto mojej opinii.

Nie tylko strach do Polski wracać, ale strach teraz jest Polskę nawet i odwiedzać. Człowiekowi, przyzwyczajonemu do pełnej wolności słowa, do nieograniczonej wolności wypowiedzi, może się nieopatrzne słówko wymknąć. A w Polsce 105 asygnowanych prokuratorów - tylko na to teraz czeka.

Powyższe, mogłoby być być śmieszne, jeśli nie byłoby tak przerażająco prawdziwe.

Radzący Polską i opozycjo - pora się wam wszystkim, nad tym, co z Polski robicie mocno zastanowić.

Czas jeszcze jest aby się  opamiętać , zanim wszyscy razem znajdziecie się i pogrążycie w iście Orwell-owskim świecie.           

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo