50 obserwujących
295 notek
524k odsłony
  1139   0

Pytania o dokumenty po przewożącym VIP-ów 36 SPLT

Przeczytałem w internecie tezę, że likwidacja 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego ma służyć zniszczeniu lub ukryciu dokumentów pozwalających odtworzyć działania pułku i innych organów Państwa przed 10 kwietnia 2010, tego tragicznego dnia i być może także po tym dniu (a także rosyjskich mechaników, którzy coś robili przy TU-154 kilka dni przed 10.04.2010). Podszedłem do tej tezy z rezerwą, ponieważ można niewygodne dokumenty zniszczyć także bez likwidacji pułku - jednak przy istnieniu pułku byłoby to trudne do ukrycia, a likwidacja pułku na pewno może ułatwić tego typu działania. W dodatku przypomniałem sobie co działo z aktami śledztwa dotyczącymi sprawy Krzysztofa Olewnika. Pytałem też o to osobę znającą się na tym i nie wykluczyła ona, że to prawdziwa teza (z braku czasu nie spytałem o zgodę na ujawnienie jej nazwiska, więc na wszelki wypadek nie zrobię tego). Oczywiście powody mogą być inne jak chęć uniknięcia latania drugim TU-154 i samolotami JAK-40 przez polityków PO i PSL czy pokazanie, że rząd Tuska coś robi - prawdziwe mogą być te wszystkie przyczyny.

Zatem warto pokazać, że obywatele się tą sprawą interesują i przesłać do MON, KPRM oraz mediów pytania w tej sprawie - moja propozycja:

1.  Czy wszystkie dokumenty likwidowanego 36 pułku lotnictwa specjalnego będą przechowywane w bezpiecznym miejscu, zapewniającym ochronę przed pożarem, zalaniem, kradzieżą lub zniszczeniem przez osoby postronne oraz innymi zagrożeniami?

2. Jeśli nie wszystkie dokumenty będą przechowywane, to jakie nie będą i czy wobec zainteresowania opinii publicznej wszystkim co związane z katastrofą rządowego samolotu TU-154 w Smoleńsku nie można zmienić decyzji i przechowywać wszystkie dokumenty?

3. Jak długo dokumenty te będą przechowywane?

Pytania można wysyłać do Departamentu Prasowo-Informacyjnego MON newsroom.dpimon@mon.gov.pl, na kontakt@kprm.gov.pl  oraz do mediów według własnego uznania (ale niekoniecznie tylko do mediów, które lubimy).

Oczywiście jeśli popieracie tę inicjatywę skopiujcie ten wpis na swój profil na portalu czy blog :)

Filip Stankiewicz

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale