50 obserwujących
295 notek
524k odsłony
  478   0

Artykuł 180 Konstytucji w sprawie wieku emerytalnego sędziów odsyła do ustawy - dlaczego m

Artykuł 180 Konstytucji w sprawie wieku emerytalnego sędziów odsyła do ustawy (dokładnie: „Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.”), co oznacza, że to Prawo i Sprawiedliwość ma rację w sprawie I Prezes Sądu Najwyższego, ponieważ sędzia w stanie spoczynku nie może pełnić funkcji I Prezesa Sądu Najwyższego - dlaczego media (np. TVN - telewizja założona przez Mariusza Waltera i Jana Wejcherta, którzy otrzymali od komunistów koncesję na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce. Czy ludzie nie związani z komunistami otrzymaliby taką intratną koncesję?) nie cytują tego zdania z Konstytucji? Przemilczanie tak ważnego zdania i jednoczesne oskarżanie Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy o łamanie prawa, Konstytucji można chyba uznać za manipulację i to bardzo poważną.

Przy okazji kilka bardzo ciekawych moich zdaniem faktów i spostrzeżeń:

Feta na cześć ideologa komunizmu Karola Marksa. Na Uniwersytecie Warszawskim uczczono 200. rocznicę urodzin Karola Marksa konferencją naukową. Jako pierwszy z mówców marksizm wskrzeszał komunistyczny aparatczyk Jerzy Wiatr, zarejestrowany jako konfident wojskowej bezpieki. Czy to nie jest dowód, że reforma szkól wyższych jest niezbędna, bo wykładowcy sączą studentom komunistyczną utopijną ideologię?
http://niezalezna.pl/227655-feta-na-czesc-ideologa-komunizmu-trup-marksa-wiecznie-zywy

Muzułmanka grozi: za niedługo będziemy większością. Jak widać muzułmanie sami przyznają że nie chcą pokojowo koegzystować z innymi wyznaniami a multikulti to ściema i nieudany* lewacki eksperyment. Czy ci Muzułmanie chcący wprowadzać swoje zasady w Europie i USA w sytuacji gdy rdzenni Europejczycy i Amerykanie nie mieliby gdzie uciec to Twoim zdaniem dobrzy ludzie?
https://twitter.com/PrawyPopulista/status/1019219334068129792

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Opola nie wie nawet w przybliżeniu jakim budżetem dysponuje miasto - ktoś powie, że to dotyczy tylko Opola, ale warto wiedzieć jakich ludzi PO wybiera na dość ważne stanowiska.
https://twitter.com/TVP3Opole/status/1006594063854985216

Kandydat J. Wałęsa uderza w republikę deweloperską istniejącą w Gdańsku, a na sali oklaskują go gdańscy radni PO, którzy od X lat uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego. Likwidacja Republiki deweloperskiej. Za a nawet przeciw. Tylko wybór Kacpra Płażyńskiego może zmienić na lepsze sytuację Gdańska, Gdańszczan!
https://twitter.com/JanKanthak/status/1010564742086262784

Publicysta Piotr Semka napisał: He, he a przy okazji nadawania ulicy Lecha Kaczyńskiego grzmiano:"nikt nie pytał mieszkańców". A w sprawie Tęczy która stała na Placu Zbawiciela ktoś pytał Warszawiaków?
https://twitter.com/PiotrSemka/status/1004020768538267648

Domyślałem się, że spora część lewicy to patologia, ale nie myślałem że to aż takie padalce! A tu skąd moje oburzenie: Niebywałe. Aborcjonistka o płonących kościołach i wieszaniu kukieł biskupów na latarniach. 2 lipca 2018 pod sejmem odbył się protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jedna z przemawiających zebrała owacje po słowach, że w końcu w Polsce zaczną płonąć kościoły. Przy okazji: Aborcjoniści to wyjątkowi egoiści, bo chcą przyjemności bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny - czyli lepiej zamordować dziecko w łonie matki niż urodzić i wychować czy choćby oddać do adopcji czy na utrzymanie Państwa.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=htZUfb3-UvA
http://vod.gazetapolska.pl/18505-niebywale-aborcjonistka-o-plonacych-kosciolach-i-wieszaniu-kukiel-biskupow-na-latarniach

Oto do czego prowadzi propaganda części środowisk homoseksualnych, promocja zboczeń: "Społeczna afirmacja homoseksualizmu prowadzi do zaburzenia formowania tożsamości płciowej młodzieży i upowszechnienia zachowań homoseksualnych "
http://mobile.wnd.com/2017/03/homosexuality-exploding-among-youth/

Oto dlaczego Donald Tusk nie ma moralnego prawa kierować do sądu sprawy przeciw Patrykowi Jakiemu w sprawie umieszczonego przez współpracownika Jakiego zdjęcia Tuska - śmiał się rubasznie z Komorowskim gdy czekali na trumny ofiar katastrofy smoleńskiej. Przy okazji - bardzo niewiele mediów (chyba tylko telewizja Trwam założona przez Ojca Tadeusza Rydzyka) wyemitowało to bulwersujące nagranie. Tu nagranie:
https://twitter.com/pikus_pol/status/1008773339987501056

"Pod prowokacyjnym wpisem T. Lisa na TT na temat stanu zdrowia Prezesa Kaczyńskiego - totalni (zapewne sympatycy PO i Nowoczesnej) wrzucają zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego w trumnie i wzajemnie sobie lajkują. Mówiłem, że to chore z nienawiści towarzystwo trzeba zaorać, a już z pewnością nie można im oddać Polski. Za wszelką cenę!" - napisał na Twitterze poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz. https://dorzeczy.pl/kraj/69809/Andruszkiewicz-ostro-o-zwolennikach-opozycji-To-chore-z-nienawisci-towarzystwo-trzeba-zaorac.html

Info sprzed Mistrzostw Świata w piłce nożnej, ale ważne bo pokazuje sposób myślenia przeciwników Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy: Zwolennicy opozycji mają propozycje, komu kibicować, zamiast Polski. Ostrzegają: ,,Jeśli Polakom wygrać się uda, to ucieszy się Duda”. W tekście Krzysztof Pacewicz, syn znanego z łamów ,,Gazety Wyborczej” dziennikarza, ma dla obrońców demokracji kilka propozycji:1. Nikomu, bo w Polsce łamana jest Konstytucja, a w Rosji prawa człowieka. Zamiast tego Pacewicz proponuje ,,nie pić piwa i oglądać filmy Wajdy”. Kolejne propozycje pod linkiem:
https://niezlomni.com/zwolennicy-opozycji-maja-propozycje-komu-kibicowac-zamiast-polski-ostrzegaja-jesli-polakom-wygrac-sie-uda-to-ucieszy-sie-duda/

10 filmów religijnych, które musisz zobaczyć! Te filmy koniecznie trzeba obejrzeć. Niosą za sobą cenne wartości - religijne i moralne, i są niczym drogowskazy wskazujące kierunek na krętych ścieżkach życia. Wiele z tych propozycji weszło już do kanonu sztuki filmowej, zdobywając laury na prestiżowych festiwalach filmowych, a udział najlepszych twórców - aktorów i reżyserów potwierdza wysoką rangę artystyczną produkcji. Aby zobaczyć jakie to filmy wystarczy kliknąć napis „galeria zdjęć” w rogu zdjęcia.
https://pl.aleteia.org/2018/04/11/10-filmow-religijnych-ktore-musisz-zobaczyc/?utm_source=FB_InstantArticles&utm_campaign=Evergreen&utm_term=PaidMedia&utm_content=ad_3

Filip Stankiewicz

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo