31 obserwujących
1793 notki
1208k odsłon
2656 odsłon

PiS przed egzaminem politycznej dojrzałości

Wykop Skomentuj133

image

Zasmuciły mnie nieco /choć nie zdziwiły/  przedwczorajsze krytyczne komentarze apologetów PiS do mojej notki o konieczności odłożenia wyborów prezydenckich. 

Takie opinie nie dziwią, bo z ich treści nie trudno zgadnąć, że ci komentatorzy, to owi przysłowiowi biorcy „ryby” rozdawanej przez PiS z ignorowaniem „wędki” tej drugiej liberalnej  przypowieści o aktywności społecznej. 

PiS metodą Janosika „uszczęśliwił” kilka milionów obywateli Polski obdarowując ich darmową „rybą” /500+/, co gospodarczo skutkowało szkodliwym porzuceniem niskopłatnej pracy przez kilka milionów wielodzietnych kobiet rekompensujących sobie utracony zarobek /z emerytalną gwarancją/ łatwym, bez wysiłkowym 500+.  

Ta PiS-owska „dobroczynność” kosztuje polskich podatników /uszczuplonych o owe porzucające pracę kobiety/ 40 mld zł. rocznie  /o 13-tych emeryturach nie wspominając/. Jak bardzo dzisiaj byłyby te pieniądze potrzebne na walkę z koronawirusem i nadchodzącą jego skutkiem recesją gospodarczą. 

Podobno w ciszy partyjnych gabinetów ośrodka władzy padł pomysł zrewidowania owej rozrzutności, co natychmiast stratedzy PiS odrzucili argumentem powstania społecznego chaosu wywołanego obcięciem dochodu rodzin, których ów dochód matek /porzucających pracę/ zastąpiono datkiem 500+. Te kobiety utraciły swoje miejsce na rynku pracy i prawa emeryckie /zastąpione Ukraincami/, a w razie ograniczenie datku 500+ ich rodziny często utraciłyby środki do żecia.  

Taką oto populistyczną strategią polityczną pozyskiwania sympatii wyborców zasłynął PiS, nie przewidując w swojej naiwności , że w gospodarce cały czas obowiązuje  cykliczność koniunktury znana z biblijnych 7 lat tłustych i 7 chudych.  

Jesteśmy na etapie upływającego czasu 7 „lat tłustych”, owoce których przejedzono zamiast tworzyć rezerwy na „czas chudy”, który już szczerzy do nas kły. Sytuację łagodzi dobrotliwa UE, która przeznacza miliard euro dla Polski na walkę z koronawirusem. Tak, tak - ta sama Unia, z którą PiS lekkomyślnie Polskę konfliktuje. 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-miliard-euro-dla-polski-z-unijnego-budzetu-ue-na-walke-z-kor,nId,4375447 

Tych perturbacji nie ukrywa wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Jasin mówiąc w radiu RNF: 

„Wszyscy byśmy chcieli żeby można było zrekompensować wszystkim obywatelom straty, które ponosimy z tytułu tej epidemii, ale tego nie da się zrobić. Te straty będą: dla firm i obywateli. Musimy się z tym liczyć”.  

No właśnie. Panie ministrze w dobie koniunktury trzeba było gromadzić rezerwy a nie przejadać je akcjami 500+ oraz  emeryckimi 13-sktami i 14-stkami. 

W takich nastrojach i atmosferze PiS się miota czy przełożyć wybory prezydenckie. Waha się, bo ma nadzieję, że zawieszenie kampanii wyborczej konkurentów p. Dudy /który ani myśli o zawieszeniu swojej kampanii/ da mu przewagę do wygrania wyborów już w I turze.  

Oburza to opozycyjnych kandydatów wyborów prezydenckich i wielu publicystów skutecznie obalających wykręty PiS przeciwstawiane pomysłowi przełożenia wyborów. 

Po przedwczorajszej notce (https://www.salon24.pl/u/foltynowicz/1027781,alert-wyborczy-natychmiast-odroczyc-wybory-prezydenta)  nie będę się powtarzać, dodam tylko argumenty innych ludzi potwierdzających  zasadność odłożenia wyborów prezydenckim na czas dalszy.  

*Prof. Mikołaj Cześnik: Wybory muszą zostać przełożone. Duda trzyma rywali w koronawirusowym szachu. A co będzie, jeśli kontrkandydaci zrezygnują z wyborów? 

*Dr  Łukasz Chojniak /adwokat/  wykładowca  na UW: 1. Co z głosowaniem przez obywateli, którzy akurat będą przechodzić kwarantannę? 2. Co z bezpieczeństwem członków Komisji Wyborczej styka  

https://wyborcza.pl/7,75398,25794371,prof-mikolaj-czesnik-wybory-musza-zostac-przelozone.html 

*prof. Wojciech Hermeliński, b. przewodniczący PKW:  Wybory to nie tylko głosowanie, to olbrzymi wysiłek organizacyjny, w tej sprawie decydują nie tylko kwestie polityczne, ale też po prostu techniczne. Komisje wyborcze muszą być skompletowane 21 dni przed wyborami. Ci ludzie powinni mieć przeprowadzone szkolenia, które powinno się rozpocząć już na początku kwietnia. No i frekwencja. Francja odwołała II turę wyborów, bo wyborcom milsze zdrowie, które ma się jedno, niż wybory, których jest mnogość. Chciałbym aby przed polskimi wyborami ktoś posłuchał lekarzy! /GW środa 18 marca/. 

Rządząca partio PiS tematy dojrzałości politycznej już macie.  Starajcie się więc ten egzamin zdać ku waszemu /PiS/ i naszemu /naród/ zadowoleniu. Nie kombinujcie! 

Wykop Skomentuj133
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka